Kilimandżaro - widok z góry

Karibu Tanzania! O Tanzanii na blogu

Karibu Tanzania! O Tanzanii na blogu

Tanzania to jeden z najpopularniejszych kierunków dla osób, które chcą zasmakować prawdziwej afrykańskiej przygody i egzotyki. To kraj, od którego wiele osób zaczyna swoją przygodę z prawdziwą Afryką. Odwiedzając ten kraj możemy zdobyć Kilimanjaro – najwyższy szczyt Afryki, odwiedzić wspaniałe parki narodowe pełne dzikich zwierząt, poznać życie Masajów, Buszmenów, Sonjo, Chagga, Kuria i wielu innych plemion, a na koniec odpocząć na przepięknych plażach Zanzibaru delektując się wspaniałymi egzotycznymi owocami. Aby powiedzieć jednak, że się zasmakowało prawdziwej Afryki, prawdziwej Tanzanii nie wystarczy zdobyć Kili, spędzić kilku dni na Safari i poleżeć na plażach Zanzibaru. Warto zagłębić się w nieco mniej komercyjne rejony.

Tanzania - spotkanie po latach
Tanzania – spotkanie po latach

Wypełniam wniosek wizowy. Celnicy robią zdjęcie wjazdowe mojej twarzy. Zostawiam odciski palców. W paszporcie ląduje pieczątka i wiza, a w kasie celników ląduje 50 dolarów. Karibu Tanzania! Joseph czeka na mnie z kartką i napisem „Karibu Kaka Gerber”. Jambo Joseph! Nie widzieliśmy się 1,5 roku od czasu wspólnego wyjazdu do Nepalu.

Czuję się jak w domu. Czerwona afrykańska ziemia. Przyjemne ciepło. Wszędzie kwitnąca na fioletowo dżakaranda. Na powitalną kolację idziemy do pobliskiego baru, a może barów – no gdzieś tam w ciemności po prostu siadamy. Nie wiemy gdzie, bo Joseph znosi jedzenie z różnych stron. Pyszna, słodka trzcina cukrowa do żucia w kawałkach. Pyszne tanzańskie przysmaki. Mięso, sałatki, owoce. A wszystko przy zimnym piwie Kilimanjaro, które smakuje wybornie. Między nogami tupta jeż, a w pełni księżyca, mimo wszystko pod chmurami skrywa się Kilimanjaro. To znowu Afryka!

Kilimanjaro - piwo z Tanzanii
Kilimanjaro – piwo z Tanzanii

Zobacz kolejny wpis o Tanzanii

Informacje praktyczne przed podróżą do Afryki

Koszt wejścia na Kilimandżaro

Koszt Safari w Tanzanii

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.