Maroko - Robert Gondek w górach

Po powrocie z Maroka – relacja – część 9

Po powrocie z Maroka – relacja – część 9

Pięć godzin w samolocie mija niepostrzeżenie. Piszę, piszę i piszę. I nagle samolot znajduje się nad Polską. Jak zawsze. Kończy się kolejna przygoda z Afryką. To była kolejna naprawdę udana wyprawa. Ale czy to była wyprawa? Podróż? Wycieczka? Wypad? Czy to ważne, jak wyjazd nazwiemy?

Odwiedziłem siedemnasty afrykański kraj. Pierwszy raz byłem na północy kontynentu. Maroko jest zupełnie inne. Nie europejskie. Nie afrykańskie. Poukładane. W miarę czyste. Bezpieczne. Ciekawe. Łatwe w podróżowaniu i organizacji.

Byłem sam. Choć zawsze się tego obawiam. Nie ma czego. Maroko jest dobre do samotnych podróży. Bardzo jestem zadowolony z wyjazdu. Miałbym pewnie wyrzuty sumienia, gdybym nie pojechał. Gdybym nie kupił biletów. Zdobyłem górę. Byłem na najwyższym szczycie w Maroku. To kolejna czterotysięczna góra w Afryce na moim koncie.

Maroko - Robert Gondek w górach
Maroko – Robert Gondek w górach

Te noce, widoki, wędrówki. I może góry Atlas nie są tak zachwycające, jak góry Semien w Etiopii, czy góry Księżycowe w Ugandzie, ale warto je poznać. Warto spędzić tam parę dni. Warto wędrować nocą pod rozgwieżdżonym niebem. Warto spędzić noc pod gołym niebem. Te gwiazdy, góry, cisza, spokój. Te niesamowite chwile. Dla nich właśnie podróżuję. I będę podróżował. To jest moje życie. Nie zrezygnuję z tego. Z gór. Z Afryki. Z podróży. Z tych paru wyjątkowych chwil. Nie zrezygnuję. Wkrótce będzie nieco inaczej. Ale tylko trochę. Tego, co się lubi, co jest pasją nie wolno porzucać. Po to się żyje.

Zdjęcia z trekkingu i z podróży do Maroka

Kolejne odcinki relacji z Maroka znajdziecie tu: Relacja z Maroka na blogu.

Całość relacji z Maroka do pobrania stąd: Relacja z Maroka w pdf.

Zdjęcia z trekkingu i z podróży do Maroka znajdziecie w galerii: Maroko 2016.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.