Przyszłość poza korporacją jest przede mną

Co zrobić po odejściu z korporacji

Co zrobić po odejściu z korporacji?

Co zrobić po odejściu z korporacji? To pytanie zadaje sobie wiele osób, szczególnie tych, których dotknęły gwałtowne zmiany typu zwolnienia grupowe. 27 stycznia 2016 dołączyłem do tej grupy. Po ponad 12 latach spędzonych w korporacji moje zasoby czasowe zostały uwolnione w 100%. Firma rozstała się ze mną, podobnie jak z ponad 300 innymi pracownikami, doświadczonymi, z ogromną wiedzą i często wielkim zaangażowaniem w walkę o rynek, wyniki. Przy takich zmianach to nie ma znaczenia.

Wiedzieliśmy o zmianach dłuższy czas. Nie spodziewaliśmy się jednak, że zwolnienia będą aż tak duże. Czy firma sobie poradzi po zmianie? Raczej tak. Na pewno zmniejszy skalę działalności. Na pewno będzie kłopot z płynnym przejściem przez zmianę. Współczuję przede wszystkim osobom, które teraz będą musiały sobie poradzić w dużo mniejszym zespole. A co ja mam zrobić po odejściu z korporacji?

Moje hobby będzie moją pracą

Co mogę zrobić? Mogę szukać pracy w innej korporacji. I pewnie będę szukał. Mogę poświęcić mój czas pasji. I to jest rozwiązanie dla mnie. Moje hobby będzie od teraz moją pracą. Od dziś czas w całości poświęcę pasji, która i tak pochłaniała jego znaczną część.

Nie mogło być lepszego bodźca do działania. Wstyd by było nie spróbować i nie wykorzystać tej szansy. Myślę, że samodzielnie nie podjąłbym takiej decyzji w tym momencie, a może nigdy bym się nie odważył.

Ale stało się. Mam kopa do działania! Szkoda teraz czasu na umartwianie się, załamywanie i płacz, choć nie ukrywam, że jest mi smutno i szkoda. I przy kielichu nie raz ponarzekam, a może i popłaczę. Ale trzeba działać! Od dziś moje afrykańskie i podróżnicze hobby staje się moim zawodem, którego nazwy jeszcze sobie nie wymyśliłem. Tylko, czy ten zawód da mi przyjemność i pracę i pieniążki jednocześnie?

Czy można się utrzymać z podróży?

Nie wiem. Wiele znanych osób z branży mówi, że nie, że to trudne. A ja mimo wszystko postaram się o to, żeby moja pasja była jednocześnie moim źródłem utrzymania. Mam dużo pomysłów i zbyt mało czasu żeby je wszystkie na raz zrealizować. W przeciągu paru miesięcy zobaczymy, czy się da.

Przychodźcie na moje pokazy, zapraszajcie do szkół, firm, kupujcie magazyny podróżnicze, zachwycajcie się afrykańskimi przysmakami, przeglądajcie moje strony, czytajcie bloga, podsyłajcie pomysły na działanie, współpracę… Wtedy się uda. No bo dlaczego miałoby się nie udać. Myślę, że jest fajne życie poza korporacją.

Co zrobić po odejściu z korporacji?
Co zrobić po odejściu z korporacji?

5 komentarzy

 1. Może się okaże, że zrobili Ci prezent 🙂 Czasem niespodziewane zmiany motywują nas do działania i zmian na lepsze.

   1. Będę trzymać kciuki! Bo choć na ziemi afrykańskiej nie było mi dane jeszcze stanąć to temat z pewnych względów jest mi wyjątkowo bliski i mam nadzieję, że jeszcze będzie mi dane zawitać do Afryki.

 2. Powodzenia Robert!!!
  Chcieć to móc. Uważam, że doskonale sobie poradzisz w nowej (turystycznej) branży.
  Trzymam kciuki!
  ps. dawaj znać na blogu jak idzie

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.