Droga z Nairobi w kierunku Mount Kenya

Droga z Nairobi w kierunku Mount Kenya

Droga z Nairobi w kierunku Mount Kenya

Kolejny dzień w Afryce zaczyna się przyjemnym ciepłem. Pakujemy plecaki na trekking. Zostawiamy trochę rzeczy, które nie będą nam potrzebne podczas najbliższych dni w hotelowym depozycie i ruszamy. Przed nami droga z Nairobi w kierunku Mount Kenya – najwyższej góry w Kenii.

Droga wyjazdowa z Nairobi to szeroka autostrada. Być może w przyszłości to będzie autostrada w europejskim znaczeniu. Obecnie (2012 rok) jest szeroka. Posiada po trzy pasy ruchu w każdą stronę. I tylko czasem znajdują się na niej progi zwalniające albo nagłe wyrwy w asfalcie. Miejscami bez wahania drogą wędrują ludzie. W porównaniu z wieloma drogami w Afryce, które widziałem wcześniej to jednak porządna droga.

W drodze z Nairobi

W kierunku Mount Kenya

Aby dojechać do bramy wjazdowej Mount Kenya National Park potrzebujemy trzech godzin, podczas których przekroczymy linię równika. Droga, którą dopiero co chwaliłem z każdym kilometrem robi się „bardziej afrykańska”. Trochę szutru i pomarańczowego charakterystycznego laterytu. Coraz mniej samochodów. Mniej zabudowań.

Pojawiają się pasterze podążający wzdłuż drogi ze swoim bydłem, wydawałoby się donikąd. W oddali pojawia się Mount Kenya z ośnieżonymi, błyszczącym w ostrym słońcu wierzchołkiem. Nagle coś huknęło. Minibus, którym podróżujemy psuje się. Mamy problem z zawieszeniem. Toczymy się wolno, nieco podskakując. Coś stuka. Kierowca zamiast sprawdzić co się stało, zjeżdża na boczną nierówną drogę i kontynuuje jazdę. Mam wrażenie, że zaraz się coś urwie i w niekontrolowany sposób wpadniemy na przydrożne drzewo. Im jednak szybciej jedziemy, tym mniej słychać stukanie, więc Jeff przyśpiesza. Może to jest jakiś sposób na usterki i awarie. Tak, czy inaczej dojeżdżamy do celu zgodnie z planem.

Informacje praktyczne i wskazówki przed podróżą do Ugandy i Kenii

Przed podróżą do Ugandy i Kenii warto zerknąć na kilka wskazówek ułatwiających planowanie podróży do Afryki. Sprawdź, jak zaplanować podróż do Afryki, gdzie znaleźć tanie bilety oraz co spakować. Możesz również sprawdzić, jakie są koszty organizacji safari w Kenii. A jeśli szukasz kontaktu do sprawdzonego biura, które zajmuje się organizacją safari albo trekkingu w Kenii lub Ugandzie, napisz po prostu do mnie – postaram się pomóc.

Ebook Poradnik przed podróżą do Tanzanii i Kenii - poziome informacje

Zdjęcia i wspomnienia z podróży do Ugandy i Kenii

W galerii znajdziecie zdjęcia z podróży do Ugandy i zdjęcia z podróży do Kenii. Wszystkie odcinki relacji z podróży można przeczytać na blogu z podróży do Ugandy i Kenii.

Album fotograficzny ze zdjęciami z Ugandy i Kenii

Polecam też album fotograficzny „W drodze na najwyższe szczyty Afryki” (jestem jego autorem!) ze zdjęciami z Ugandy i z Kenii. Oprócz zdjęć znajdziesz w nim również opowieści z podróży po Afryce oraz wspomnienia i ciekawostki z górskich wędrówek po Afryce. Oczywiście są w nim obszerne fragmenty poświęcone górom w Kenii i Ugandzie. Polecam!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.