Flamingi małe nad jeziorem Natron w Tanzanii

Jezioro Natron w Tanzanii

Jezioro Natron w Tanzanii

Dzisiaj wybieramy się nad jezioro Natron w Tanzanii. Tuż po wschodzie słońca wsiadamy do samochodu z nowym masajskim przewodnikiem i jedziemy w kierunku jeziora. Droga wije się pośród mniej lub bardziej suchych drzew. Pełno wulkanicznego pyłu. Samochód stawiamy kilkaset metrów od brzegu jeziora. Zbiornik jest nieco wyschnięty, więc trzeba iść trochę dalej. Nie ma wielu flamingów. Przede wszystkim nie ma flamingów dużych. Są tylko flamingi małe. W ładnym świetle poranka robimy im zdjęcia. To nie są tysiące ptaków, o których się mówi w kontekście jeziora Natron. Przede wszystkim dlatego, że jeszcze się nie zaczął sezon rozrodczy.

Łukasz Toch nad jeziorem Natron
Łukasz Toch nad jeziorem Natron

Błoto nieco nas wciąga, więc ciężko się wędruje. W końcu wody jeziora odcinają nam drogę powrotną do samochodu i musimy zdjąć buty. Od tego momentu wędrujemy boso po błocie i jeziorze. Słońce jest już całkiem wysoko. Zdjęć mamy dostatek, więc z przyjemnością wrócimy na kemping, gdzie też podobno są ptaki. To prawda. Są. Łowce, wikłacze, dzięcioły i wiele innych. Wypatruję nawet sóweczkę kryjącą się na drzewie obok naszego namiotu. Kolejne godziny mijają na leniwym spacerowaniu i robieniu zdjęć. Dookoła słychać setki ptaków.

Sóweczka sawannowa w Tanzanii
Sóweczka sawannowa w Tanzanii

Leniwe popołudnie relaksuje nas przed dzisiejszym wyzwaniem. To dziś w nocy spróbujemy wejść na Ol Doinyo Lengai pomimo, że wciąż czujemy w nogach trudy wczorajszej wędrówki. Kręcimy się po kempingu z nadzieją na coraz lepsze zdjęcia łowców, kukułek i wikłaczy. Zapada zmrok. Pojawiają się dziesiątki nietoperzy. Latają tuż nad naszymi głowami. Z niecierpliwością czekamy na kolację, aby zaraz potem choć kilka godzin przespać się zanim ruszymy na górę.

Zdjęcia i wspomnienia z podróży do Kenii i Tanzanii

W galerii znajdziecie zdjęcia z podróży do Kenii i zdjęcia z podróży do Tanzanii. Wszystkie odcinki relacji z podróży można przeczytać na blogu z podróży do Kenii i Tanzanii.

Informacje praktyczne i wskazówki przed podróżą do Kenii i Tanzanii

Przed podróżą do Kenii i Tanzanii warto zerknąć na kilka wskazówek ułatwiających planowanie wyjazdu. Sprawdźcie jak zaplanować podróż do Afryki, gdzie znaleźć tanie bilety, co spakować, ile kosztuje safari w Kenii oraz jaki jest koszt trekkingu na Ol Doinyo Lengai.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.