Madagaskar - baobaby

Maromokotro – najwyższa góra na Madagaskarze

Maromokotro – najwyższa góra na Madagaskarze

Maromokotro – najwyższa góra na Madagaskarze. Znajduje się w masywie Tsaratanana w rezerwacie o tej samej nazwie w północnej części Madagaskaru. Jej wysokość wynosi 2876 m n.p.m. To region i góra dość odległe od popularnych turystycznie miejsc na Madagaskarze i przez to rzadko odwiedzane przez turystów. Nie ma też zbyt wielu firm organizujących trekkingi na tą górę. O wyprawie na Maromokotro mówi się, że zajmuje około dwóch tygodni. Wszystko jednak zależy od tego skąd chcemy tam dotrzeć i jak zamierzamy wędrować. Sama wędrówka zajmuje od 3 do 12 dni w zależności od tego jaką trasę wybierzemy, skąd ruszamy i jak szybko zamierzamy wędrować. A zatem wybierając się na najwyższą górę Madagaskaru trzeba przeznaczyć przynajmniej kilkanaście dni.

Madagaskar - lemury
Madagaskar – lemury

Podróż na Madagaskar

Podróż na Madagaskar jest jednym z moich największych afrykańskich marzeń i najciekawszych wyzwań – również z punktu widzenia realizacji projektu W drodze na najwyższe szczyty Afryki. Wybierając się w tak ciekawe miejsce nie wyobrażam sobie jednak poświęcić czasu wyłącznie na wędrówkę po górach. Obserwacja przyrody, lemurów, ptaków, fotografowanie słynnej Alei Baobabów, wizyta w Isalo National Park, Parku Tsingy, Parku Narodowym Antasibe-Mantadia, odpoczynek na pięknych plażach, spotkania z Malgaszami i wizyta w stolicy Antananarywie to obowiązkowe punkty programu. Dlatego planując podróż na Madagaskar myślę o spędzeniu na wyspie przynajmniej całego miesiąca, a może nawet o kilkukrotnym powrocie na wyspę.

Jak tanio dolecieć na Madagaskar?

Jak tanio dolecieć na Madagaskar? Takie pytanie regularnie pojawia się w mojej głowie, gdy myślę o najwyższej górze Madagaskaru. Bilety lotnicze na Madagaskar są jednymi z najdroższych połączeń do Afryki. Regularna cena powrotnych biletów z Warszawy do Antananarywy waha się w przedziale 3500 PLN a 4000 PLN. Zdarzają się promocje linii Air France, Ethiopian Airlines, KLM, czy Turkish Airlines, podczas których ceny biletów spadają do około 3000 PLN lub nieco poniżej. To już jest atrakcyjna cena, ale mimo wszystko wysoka.

Dwa lata temu po raz pierwszy pojawiła się oferta czarterowych linii lotniczych proponująca bilety z Mediolanu na Noisy Be, czyli jedną z wysp należących do Madagaskaru. Cena wynosiła około 1900 PLN. Do tego jednak trzeba doliczyć dodatkowy koszt i czas dotarcia do Włoch.

W tym roku pojawiła się oferta bezpośrednich czarterowych połączeń z Polski na wyspę Noisy Be. I to powoduje, że Madagaskar stał się jednym z najbliższych celów moich afrykańskich podróży. Bilety można znaleźć w cenach zaczynających się od około 1600 PLN. Taka cena to zdecydowanie najlepsza oferta bezpośrednich lotów z Polski w tak egzotyczne miejsce.

Maromokotro - najwyższa góra na Madagaskarze
Podróż na Madagaskar

Zorganizowana wycieczka na Madagaskar

Jednym z pomysłów na tanią podróż na Madagaskar jest również skorzystanie z wycieczek organizowanych przez biura podróży. Oferują one często pobyty na malowniczej wyspie Noisy Be, z której łatwo można się przedostać na Madagaskar. Takie wycieczki oferuje między innymi Itaka.

2 komentarze

  1. Pamiętam, jak Pan Wojciech Cejrowski zrobił podajże dwa odcinki o Madagaskarze. Jest to z pewnością ciekawe miejsce, ale nie jest tak jak w bajkach, że lemury spotkamy co 5 metrów.

    1. Racja. Mam nadzieję, że nikt się nie spodziewa lemurów na zawołanie co pięć metrów. Zresztą cała frajda w tym, gdy wytropimy jakieś zwierze nieoczekiwanie, raz, a czasem nawet wcale. Fajne jest samo spędzenie czasu gdzieś w naturze.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.