Two Oceans Marathon w Republice Południowej Afryki

Marzenie o ultramaratonie w Kapsztadzie

Marzenie o ultramaratonie w Kapsztadzie

Marzenie o ultramaratonie w Kapsztadzie. pojawiło się w 2007 roku i od razu zacząłem przygotowania do ultramaratonu (biegu na 56 km). To było zaraz po tym, jak w jakiejś gazecie dla biegaczy zobaczyłem krótką relację z tego biegu. Wiedziałem od razu, że chciałbym tam kiedyś pobiec. Byłem nawet pewny, że to zrobię.

Przygotowywałem się biegając w zwykłych maratonach na dystansie około 42 km, jeżdżąc w 24 godzinnych maratonach rowerowych i wędrując na Kilimandżaro w Tanzanii. Łącznie w trakcie niemal dwuletnich przygotowań przebiegłem ponad 4 450 km i pokonałem ponad 7 000 km na rowerze. W tym czasie wystartowałem w trzech tradycyjnych maratonach, trzech półmaratonach, kilkunastu biegach na krótszych dystansach i kilkudziesięciu maratonach rowerowych. Przede wszystkim jednak, codziennym treningiem starałem się przygotować fizycznie i psychicznie do pokonania tego dystansu.

Marzenie o ultramaratonie w Kapsztadzie
Na trasie ultramaratonu w Kapsztadzie

Marzenie o ultramaratonie w Kapsztadzie. Rekord w Półmaratonie Warszawskim

Ostatni bieg, który był egzaminem przed ultramaratonem ukończyłem w Warszawie. Przebiegłem Półmaraton Warszawski w czasie krótszym niż 100 minut. Pobiłem swój rekord na tym dystansie. Mogłem wtedy powiedzieć, że jestem dobrze przygotowany na start w dniu 11 kwietnia 2009 roku i dystans 56 km w Two Oceans Marathon w Republice Południowej Afryki.

Zbliżała się czterdziesta edycja tego ultramaratonu. Jego trasa prowadzi przez jedno z najbardziej urokliwych miejsc na świecie. Zaczyna się w Kapsztadzie, mija Przylądek Dobrej Nadziei i zahacza o dwa oceany: Atlantycki i Indyjski. Stąd właśnie jego nazwa. Kończy się w Kapsztadzie. W czterdziestoletniej historii biegu, ukończyło go jedynie dziesięciu Polaków, co przy około 7 000 startujących w każdej edycji – nie jest zbyt znaczącym odsetkiem. Miałem nadzieję, że mi się uda. Po to tam poleciałem!

Informacje praktyczne i wskazówki przed podróżą do Namibii

Przed podróżą do Namibii i RPA warto zerknąć na kilka wskazówek ułatwiających planowanie wyjazdu. Sprawdźcie informacje praktyczne przed podróżą do Namibii, jak zaplanować podróż do Afryki, gdzie znaleźć tanie bilety oraz co spakować.

Zdjęcia i wspomnienia z podróży do RPA i Namibii

W galerii znajdziecie zdjęcia z podróży do RPA i zdjęcia z podróży do Namibii. Wszystkie odcinki relacji z podróży można przeczytać na blogu z pierwszej podróży do Namibii.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.