Najładniejsze zdjęcia roku 2020 na blogu Szczyty Afryki

Najładniejsze zdjęcia 2020 roku

Najładniejsze zdjęcia 2020 roku

Zestawienie najładniejszych zdjęć 2020 roku planowałem podzielić na dwie części. Pierwszą nich miały być najładniejsze zdjęcia 2020 roku z zagranicznych podróży, a drugą najładniejsze zdjęcia z Polski. Niestety z wiadomych powodów (pandemia) zagranicznych wyjazdów nie było tak dużo, jak być miało. Skończyło się więc na jednej fotograficznej wyprawie na Islandię. Dlatego właśnie zestawienie Top 20 zdjęć 2020 roku to tak naprawdę kolekcja dwudziestu najładniejszych zdjęć, które wykonałem w tym roku. Znajdziecie w niej najciekawsze zdjęcia z Islandii, a także fotografie wykonane na Mazurach, na Podlasiu, w Małopolsce, w Warszawie oraz pod Warszawą, gdzie przez kilka miesięcy fotografowałem budzącą się do życia wiosnę w pobliskim lesie.

Najładniejsze zdjęcia 2020 roku: Islandia

O zimowej podróży na Islandię marzyłem od wielu lat. Chciałem zobaczyć zorzę polarną, wspaniałe rozgwieżdżone niebo nad lodowcami, jaskinię lodową, piękną Diamond Beach, kilka wodospadów i słynną górę Kirkjufell. Podróżując kilkanaście dni wynajętym samochodem i śpiąc na samochodowym fotelu doświadczyłem pięknych widoków. Dzielę się z Tobą siedmioma ulubionymi kadrami z zimowej podróży po Islandii.

Zorza polarna na Islandii
Zorza polarna na Islandii
Zimowa pełnia księżyca na Islandii
Najładniejsze zdjęcia 2020 roku – zimowa pełnia księżyca na Islandii
Najładniejsze zdjęcia 2020 roku - rozgwieżdżone niebo nad Islandią
Rozgwieżdżone niebo nad Islandią
Najładniejsze zdjęcia 2020 roku - portret islandzkiego konia
Portret islandzkiego konia
Najładniejsze zdjęcia 2020 roku - Kirkjufell
Kirkjufell
Najładniejsze zdjęcia 2020 roku - jaskinia lodowa na Islandii
Jaskinia lodowa na Islandii
Diamond Beach na Islandii
Diamond Beach na Islandii

Najładniejsze zdjęcia z Polski w 2020 roku: Tatry

Tatry w tym roku widziałem w czerwcu. Podczas pobytu w jednym z najładniejszych punktów widokowych na Tatry (Łapszanka), pomimo niezbyt komfortowej pogody (niekończące się wręcz ulewy) miałem okazję podziwiać piękną panoramę Tatr. Z przyjemnością dzielę się z Tobą tym pięknym widokiem na Tatry.

Najładniejsze zdjęcia 2020 roku - Widok nad Tatry z Łapszanki
Widok nad Tatry z Łapszanki
Panorama Tatr
Panorama Tatr
Deszczowy dzień nad Tatrami
Deszczowy dzień nad Tatrami

Najciekawsze zdjęcia 2020 roku: Podlasie

Pobyt na Podlasiu tradycyjnie już zagościł w kalendarzu moich polskich mikropodróży wakacyjnych. Spędzony w tym przepięknym regionie Polski tydzień to również kilka rowerowych wycieczek z aparatem fotograficznym, głównie w okolicy Biebrzańskiego Parku Narodowego. Fotografowany las, owady, ptaki, żaby, obłędne zachody słońca i wspaniałe podlaskie cerkwie utwierdzają mnie w przekonaniu, że Podlasie jest piękne. Nie mogę już doczekać się kolejnej podróży na Podlasie.

Najładniejsze zdjęcia 2020 roku - zachód słońca nad Biebrzą
Zachód słońca nad Biebrzą
Najładniejsze zdjęcia 2020 roku - Podlasie
Najładniejsze zdjęcia 2020 roku – Podlasie
Najładniejsze zdjęcia 2020 roku
Zachód słońca na Podlasiu

Najciekawsze zdjęcia 2020 roku: Mazury

Mazury w 2020 roku to najczęściej odwiedzane przeze mnie miejsce w Polsce. Kilkukrotnie spędzałem czas Puszczy Piskiej. Podczas jednej z tak zwanych leśnych zasiadek fotografowałem gromadzącą się o poranku na łące rodzinę jenotów. Te słodkie zwierzątka były szalenie ciekawskie. Zaglądały w zakamarki starych pni drzew w poszukiwaniu przysmaków. Doskonale wręcz pozowały przed ukrytym w czatowni obiektywem aparatu. Oprócz dwóch dorosłych jenotów w grupie dostrzegłem też chyba siedem młodych jenotów. To one były najwdzięczniejszymi modelami.

Najładniejsze zdjęcia 2020 roku - Młody jenot
Młody jenot

Zdjęcia z Warszawy

Kilkukrotnie w 2020 roku miałem okazję fotografowania Warszawy. Być może lokalizacje i ujęcia, które wybrałem do zestawienia najładniejszych zdjęć Warszawy z 2020 roku nie są unikatowe. Pokazuję po prostu ładną Warszawę zimą (bez śniegu) i latem.

Najładniejsze zdjęcia 2020 roku - Warszawa
Najładniejsze zdjęcia 2020 roku – Warszawa
Warszawski zachód słońca
Warszawski zachód słońca
Kaczka mandarynka
Najładniejsze zdjęcia 2020 roku – Kaczka mandarynka
Zachód słońca nad Wisłą
Zachód słońca nad Wisłą

Zdjęcia z okolic Warszawy

Podczas trwającej w 2020 roku pandemii mieszkałem pod lasem w okolicach Warszawy. W czasie, gdy oficjalnie można już było wchodzić do lasów biegałem, jeździłem rowerem i wędrowałem po lasach w okolicach podwarszawskiego Chotomowa. To były moje tegoroczne mikropodróże, podczas których uważnie podpatrywałem budzącą się do życia przyrodę. Obserwowałem więc ptaki. Podpatrywałem karmiące i latające dzięcioły. Chowałem się pod maskującym okryciem i patrzyłem na budujące gniazdo wilgi. Pomiędzy gęstymi iglakami podglądałem też dorastające sowy uszatki.

Sowy uszatki
Sowy uszatki
Dzięcioł duży w locie
Dzięcioł duży w locie

Zestawienie dwudziestu najładniejszych zdjęć 2020 roku to niewielka część fotografii wykonanych w tym roku. Jeśli zaciekawiły Cię moje prace polecam zajrzeć również do podróżniczej galerii zdjęć. Zerknij też na zeszłoroczne zestawienia najładniejszych zdjęć 2019 roku: zestawienie najlepszych zdjęć z Europy w 2019 roku i zestawienie najlepszych zdjęć z Afryki w 2019 roku oraz najładniejsze zdjęcia z Polski z 2019 roku.

A jeśli chciałbyś mieć w swoich zbiorach zdjęcia mojego autorstwa polecam Ci kolekcję miniaturowych zdjęć z Polski albo z Afryki, które możesz znaleźć na stronach sklepu Szczyty Afryki. Znajdziesz tam również mój album fotograficzny ze zdjęciami z Afryki.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.