Najlepsze zdjęcia z Afryki w 2019 roku

Najlepsze zdjęcia z Afryki w 2019 roku

Najlepsze zdjęcia z Afryki w 2019 roku

Najlepsze zdjęcia z Afryki w 2019 roku to zdjęcia z Tanzanii i Kenii wykonane na przełomie lipca i sierpnia. Podczas jedynego w 2019 roku wyjazdu do Afryki głównym celem było wejście na Ol Doinyo Lengai w Tanzanii oraz obserwacja Wielkiej Migracji w kenijskim rezerwacie Masai Mara. Powstało dużo ciekawych zdjęć.

Najlepsze zdjęcia z Afryki w 2019 roku: Tanzania

Masajski w przewodnik i Ol Doinyo Lengai w tle. To chyba najlepsze zdjęcie z Tanzanii, które wykonałem podczas tegorocznej podróży. Upał nieco zelżał. Zostały około 2 godziny marszu, którego celem było jezioro Natron. W międzyczasie zza wzgórza wyłonił się wręcz idealnie stożkowy wulkan. Poprosiłem przewodnika o pozowanie do zdjęcia. Wiedziałem, że czerwień jego stroju, błękit nieba i ten kształt góry będą się świetnie komponowały.

Ol Doinyo Lengai - najlepsze zdjęcia z Afryki w 2019 roku
Ol Doinyo Lengai – najlepsze zdjęcia z Afryki w 2019 roku

Shanga. Zatrudnienie w tym miejscu znajdują niepełnosprawni. Zajmują się między innymi szyciem, produkcją szklanych wyrobów oraz papierowych toreb. Do produkcji wykorzystywane są surowce wtórne. Stare gazety czy stare butelki. Bardzo ciekawa inicjatywa. Wiele z tych przedmiotów można kupić na miejscu. Mężczyzna na zdjęciu pracuje przy wytopie szkła.

Pracownik Shangi w Tanzanii
Pracownik Shangi w Tanzanii

Sóweczka sawannowa to najmniejsza sowa żyjąca w Afryce. Czasem nie trzeba dużo szukać. Wystarczy wyjść przed namiot nad na kempingu nad jeziorem Natron, spojrzeć w górę, zaświecić latarką i pomiędzy gałęziami dostrzeżemy ten charakterystyczny kształt. Tak powstało to zdjęcie.

Sóweczka sawannowa
Sóweczka sawannowa

Najlepsze zdjęcia z Afryki w 2019 roku: Kenia. Jezioro Naivasha.

Podczas rejsu po jeziorze Naivasha nastawiłem się na fotografowanie bielików afrykańskich porywających w szpony ryby. Jednak najlepsze zdjęcie, które tam powstało można zobaczyć poniżej. Dwa hipopotamy z otwartymi pyskami stojące w wodzie robią niezapomniane wrażenie.

Hipopotamy z Kenii
Hipopotamy z Kenii

Najlepsze zdjęcia z Afryki w 2019 roku: Kenia. Rezerwat Masai Mara.

Moje ulubione zdjęcie z podróży do rezerwatu Masai Mara w Kenii. Potężny samiec lwa leży w pobliżu wolnostojącego drzewa. Tuż obok baraszkuje kilka malców. Leniwe lwice ucinają sobie drzemkę. Lew co kilka minut otwiera oczy i przygląda się uważnie okolicy, po czym znów zapada w sen.

Lew w Masai Mara - najlepsze zdjęcia z Afryki w 2019 roku
Lew w Masai Mara – najlepsze zdjęcia z Afryki w 2019 roku

Żyrafa masajska zwana też żyrafą kenijską to jeden z dwóch gatunków żyraf, które można spotkać w Kenii. Te żyrafy są znacznie liczniejsze od żyraf Rothschilda. Podróżując po rezerwacie Masai Mara w pewnym momencie zobaczyłem stado kilku żyraf. Nic szczególnego się nie zapowiadało. Jednak żyrafy w pewnym momencie zebrały się w grupę, wyglądając, jakby celowo pozowały do zdjęcia grupowego.

Żyrafy z Masai Mara
Żyrafy z Masai Mara

Drugie zdjęcie hipopotamów w zestawieniu najlepszych zdjęć z Afryki. Tym razem zdjęcie stada wylegującego się wodach wolno płynącej rzeki Mara na terenie rezerwatu Masai Mara.

Hipopotamy w Masai Mara
Hipopotamy w Masai Mara

Najlepsze zdjęcia z Afryki w 2019 roku: Kenia. Park Narodowy Amboseli.

Zdjęcie słoni wykonane w najgorętszym momencie dnia w Parku Narodowym Amboseli, czyli wtedy kiedy teoretycznie dobre światło nie współpracuje z fotografem. Tym razem jednak kurz, pył, słońce, pustka i przede wszystkim ciekawie ustawione słonie spowodowały, że zdjęcie jest jednym z ciekawszych, które powstało w 2019 roku.

Słonie z Amboseli - najlepsze zdjęcia z Afryki w 2019 roku
Słonie z Amboseli

Pawiany w afrykańskich parkach narodowych są sprytne. Szybko weryfikują, czy turyści wysiadający z samochodów zabierają wszystko, co cenne ze sobą, w szczególności jedzenie. Jeśli turyści o czymś zapomną i dodatkowo zostawią uchylone drzwi, dach lub okno małpy bardzo szybko zajmują się pozostawionymi rzeczami. Dwa młode pawiany ze zdjęcia bawią się na konarze drzewa w Parku Narodowym Jeziora Nakuru w Kenii. Przed zrobieniem tego zdjęcia rolę ich zabawki spełniała plastikowa torebka, których w Kenii jest zbyt dużo na każdym kroku, niestety również w parkach narodowych.

Pawiany w Kenii
Pawiany w Kenii

Najlepsze zdjęcia z Afryki w 2019 roku: Kenia. Nairobi.

Ostatnie zdjęcie z dziesięciu najlepszych zdjęć z Afryki w 2019 roku to portret dwóch młodych chłopaków z Nairobi. Młodzi mężczyźni robili sobie zdjęcia telefonami komórkowymi przy graffitti znajdującym się niedaleko kenijskiego Muzeum Kolejnictwa w Nairobi. Gdy zapytałem, czy mogę zrobić im zdjęcie, zgodzili się bez wahania.

Dwóch z Nairobi
Dwóch z Nairobi

Zestawienie dziesięciu najlepszych zdjęć z Afryki w 2019 roku to niewielka część fotografii wykonanych w tym roku w Afryce. Polecam przejrzeć więcej prac w galerii zdjęć z Tanzanii i w galerii zdjęć z Kenii. Zerknijcie też na zestawienie najlepszych zdjęć z Polski w 2019 roku i zestawienie najlepszych zdjęć z Europy w 2019 roku.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.