Najlepsze zdjęcia z Europy w 2019 roku

Najlepsze zdjęcia z Europy w 2019 roku

Najlepsze zdjęcia z Europy w 2019 roku

Najlepsze zdjęcia z Europy w 2019 roku to jedno z trzech zestawień najciekawszych zdjęć wykonanych podczas podróży. Oprócz tej kolekcji na blogu znajdziecie zestawienia zdjęć z Polski oraz z Afryki. Zbiór zdjęć z Europy składa się z dziesięciu wybranych przeze mnie prac wykonanych na Słowenii, na Azorach, nad jeziorem Como oraz w Rzymie.

Najlepsze zdjęcia z Europy w 2019 roku: Słowenia

Słowenia stała się jednym z moich ulubionych kierunków. Odwiedziłem ją już cztery razy. Ostatnie dwa wyjazdy to podróże rodzinne, podczas których znalazłem kilka chwil na zdjęcia. Ponieważ sporo czasu spędziliśmy w pięknej dolinie Soczy miałem okazję zrobić zdjęcia wyjątkowych wodospadów, których można tam znaleźć dużo. Wśród nich moim zdaniem najładniejszy jest wodospad Kozjak.

Wodospad Kozjak na Słowenii - najlepsze zdjęcia z Europy w 2019 roku
Wodospad Kozjak na Słowenii

Wodospady Lepena na Słowenii to jedno z najładniejszych miejsc, do których trafiłem w 2019 roku. Po kilkugodzinnym trekkingu nad jezioro Krk wybrałem się jeszcze na krótki spacer nad wodospady. Po kilkunastu minutach śliska ścieżka doprowadziła mnie do tego miejsca. Woda kluczyła pomiędzy omszałymi i zielonymi formacjami skalnymi tworząc oczka i piękne wodospady.

Wodospady Lepena na Słowenii - najlepsze zdjęcia z Europy w 2019 roku
Wodospady Lepena na Słowenii

Alpy Julijskie to przepiękne góry. Gdy słońce odpowiednio współgra z chmurami i krajobrazem mamy szansę na zjawiskowe pejzaże. To zdjęcie wykonałem przy najwyżej położonej drodze na Słowenii prowadzącej do tak zwanego Mangartskiego Sedla.

W górach na Słowenii - najlepsze zdjęcia z Europy w 2019 roku
W górach na Słowenii

Najlepsze zdjęcia z Europy w 2019 roku: Rzym

Rzym odwiedziłem późną jesienią 2019. Pomimo, że nie przyleciałem do stolicy Włoch dla zdjęć miałem okazję wędrować po mieście z aparatem i statywem. Dzięki temu wykonałem kilka nocnych zdjęć, na przykład zdjęcie podświetlonego Zamku Świętego Anioła.

Zamek Świętego Anioła w Rzymie
Zamek Świętego Anioła w Rzymie

Drugie zdjęcie z Rzymu, które postanowiłem zamieścić w zestawieniu to nocne zdjęcie Panteonu. Podejrzewam, że latem, w szczycie sezonu turystycznego, na zdjęciu byłby tłum. W grudniu łatwiej było uniknąć nadmiaru ludzi na zdjęciu.

Panteon nocą -Rzym - najlepsze zdjęcia z Europy w 2019 roku
Panteon nocą – Rzym

Najlepsze zdjęcia z Europy w 2019 roku: Azory

Azory to jedno z tych miejsc na mapie świata, które chciałem odwiedzić od wielu lat. Nie żałuję. Kilkanaście dni na wyspie São Miguel było niezwykle udanych pod względem fotograficznym. Mnóstwo punktów widokowych, zieleń, zachody słońca, zmienna pogoda i piękny pagórkowaty teren. Tylko zwierząt nie było za dużo. W zasadzie jedyne zdjęcie z kategorii „zwierzęta”, które mogę uznać za udane to poniższe zdjęcie krowy z Azorów.

Krowa z Azorów
Krowa z Azorów

Zmienna pogoda na Azorach sprzyjała ciekawym ujęciom. Dzięki temu na przemian obserwowałem chmury, słońce i deszcz. Wystarczyło przejechać kilkanaście kilometrów wzdłuż wybrzeża i można było obserwować zupełnie inne pejzaże.

Azory - Wyspa São Miguel
Azory – Wyspa São Miguel

Jedno z najbardziej malowniczych miejsc na Azorach. Widok o poranku z Miradouro da Grota do Inferno w kierunku wulkanicznych jeziorek w pobliżu Sete Cidades.

Azory - najlepsze zdjęcia z Europy w 2019 roku
Azory

Najlepsze zdjęcia z Europy w 2019 roku: Okolice jeziora Como

Majówkę 2019 roku spędziłem we Włoszech nad jeziorem Como. Niedaleko znajdują się piękne wodospady Acquafraggia, gdzie warto się wybrać dla takich widoków.

Wodospady Acquafraggia we Włoszech
Wodospady Acquafraggia we Włoszech

Podróżując pomiędzy uroczymy miasteczkami nad jeziorem Como warto poczekać na chwilę z pięknym światłem i chmurami. Dostaniemy wówczas obłędne kolory i piękny kadr.

Jezioro Como we Włoszech
Jezioro Como we Włoszech

Zestawienie dziesięciu najlepszych zdjęć z Europy w 2019 roku to niewielka część fotografii wykonanych w tym roku w różnych częściach Europy. Polecam przejrzeć więcej prac w galerii moich zdjęć. Zerknijcie też na zestawienie najlepszych zdjęć z Polski w 2019 roku i zestawienie najlepszych zdjęć z Afryki w 2019 roku.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.