Najlepsze zdjęcia z Polski w 2019 roku

Najlepsze zdjęcia z Polski w 2019 roku

Najlepsze zdjęcia z Polski w 2019 roku

Najlepsze zdjęcia z Polski w 2019 roku, czyli coroczne zestawienie najlepszych zdjęć wykonanych przeze mnie w Polsce. W 2019 roku po raz pierwszy w takim zestawieniu pojawiają się zimowe zdjęcia z gór. Oprócz tego w zestawieniu można znaleźć inne górskie widoki Tatr oraz Pienin. Poza tym zdjęcia z Suwalszczyzny oraz Mazur. Jedynym zdjęciem ptaka jest błotniak stawowy z Puszczy Piskiej.

Najlepsze zdjęcia z Polski w 2019 roku: Karkonosze zimą

Od wielu lat marzyłem o zimowej wędrówce po polskich górach. Wiele razy widziałem na zdjęciach piękne zimowe ujęcia Śnieżki i Karkonoszy, szczególnie te o wschodzie słońca. W styczniu 2019 roku wybrałem się na warsztaty fotograficzne prowadzone przez Karola Nienartowicza. Ich plan zakładał trzy noce w górach i wyjścia w plener każdego poranka i popołudnia. Pogoda nie była jednak sprzyjająca. Śnieg sypał od kilkunastu dni. Na szlakach zalegała więc ponad dwumetrowa warstwa białego puchu. Od kilkunastu dni nie było ani jednej chwili ze słońcem. Jednak prognoza wskazywała na krótkotrwałą poprawę pogody. Była szansa na wschód słońca. I stało się. Nocą chmury zniknęły i przez kilka godzin można było cieszyć się obłędnymi widokami.

Na Śnieżce - najlepsze zdjęcia z Polski w 2019 roku
Na Śnieżce – najlepsze zdjęcia z Polski w 2019 roku

Drugie ujęcie słynnej na szczycie Śnieżki o wschodzie słońca. Kosmiczna konstrukcja stacji meteorologicznej w zmrożonym śniegu.

Śnieżka - najlepsze zdjęcia z Polski w 2019 roku
Śnieżka

Podczas zejścia ze Śnieżki pogoda wciąż sprzyjała, więc pięknie oświetlone Karkonosze zachwycały. Zdjęć powstało mnóstwo. To jedno z tych ujęć, które po powrocie od razu zwróciło moją uwagę.

Najlepsze zdjęcia z Polski w 2019 roku. Karkonosze, Tatry, Gorce, Pieniny. Druga część fotograficznego podsumowania 2019 roku według Roberta Gondka.
Karkonosze zimą

Najlepsze zdjęcia z Polski w 2019 roku: Tatry

We wrześniu 2019 roku wybrałem się na przedłużony weekend w Gorce, licząc na to, że zobaczę Tatry oddalone o kilkadziesiąt kilometrów w linii prostej. Miałem szczęście, bo trzy dni pięknej pogody umożliwiły wykonanie kilku pięknych ujęć, między innymi tego zjawiskowego zachodu słońca nad Tatrami.

Wieczorny widok na Tatry - najlepsze zdjęcia z Polski w 2019 roku
Wieczorny widok na Tatry

Drugie ujęcie Tatr z Gorców. Ponownie wrześniowy zachód słońca. Ten sam magiczny moment, ale tym razem nieco delikatniejsza kolorystyka.

Widok na Tatry - najlepsze zdjęcia z Polski w 2019 roku
Widok na Tatry

Na koniec trzecie ujęcie panoramy Tatr. To ciągle widok z Górnej Chaty w Gorcach. Zdjęcie wykonane wkrótce po wschodzie słońca pod koniec lata, gdy w Tatrach spadło nieco śniegu, a w Gorcach wciąż można było się cieszyć kilkunastostopniowym ciepłem.

Tatry - widok z Górnej Chaty - najlepsze zdjęcia z Polski w 2019 roku
Tatry – widok z Górnej Chaty

Najlepsze zdjęcia z Polski w 2019 roku: Pieniny

W sierpniu 2019 roku spędziłem kilka dni w Pieninach. Długi sierpniowy weekend przyciągnął tłumy w Pieniny. Na głównych szlakach ludzi było mnóstwo. Dlatego raczej wędrowałem mniej popularnymi szlakami, nie mniej spektakularnymi. To miejsce jest znane fotografom. Taki piękny widok na jezioro Czorsztyńskie można ujrzeć tuż obok Bacówki na Polanie Majerz na niebieskim szlaku prowadzącym do Czorsztyna.

Zachód słońca w Pieninach - najlepsze zdjęcia z Polski w 2019 roku
Zachód słońca w Pieninach

Najlepsze zdjęcia z Polski w 2019 roku: Suwalszczyzna

Na Suwalszczyźnie rzadko bywam. Tym razem spędziłem weekend pod namiotem nad jeziorem Wigry w Bryzglu. Gdy wszyscy szli spać ja szedłem ze statywem fotografować nocne niebo i piękną polską zieleń.

Suwalszczyzna
Suwalszczyzna

Najlepsze zdjęcia z Polski w 2019 roku: Mazury

Od ponad trzydziestu lat nie było roku, podczas którego nie spędziłbym kilku dni w tym wyjątkowym miejscu. Tym razem wybrałem się na kilka dni w okolice Giżycka nad jeziorem Niegocin. Zdjęcie, które wybrałem do zestawienia zostało wykonane nieco dalej. Piękne światło, które pojawiło się wkrótce po tym, jak chmury zostały przewiane przez wiatr uchwyciłem w drodze z Giżycka do Mikołajek.

Mazury
Mazury

Moje najlepsze zdjęcie błotnika stawowego. Zdjęcie zostało wykonane późnym popołudniem z czatowni znajdującej się w Puszczy Piskiej na Mazurach. Błotniak kilkukrotnie próbował dobrać się do pozostawionej padliny. Przelatywał nieufnie i siadał daleko. W końcu pojawił się we właściwym miejscu. Spojrzał groźnie. I to był właśnie ten moment.

Błotniak stawowy
Błotniak stawowy

Zestawienie dziesięciu najlepszych zdjęć z Polski w 2019 roku to niewielka część fotografii wykonanych w tym roku w różnych częściach Polski. Polecam przejrzeć więcej prac w galerii zdjęć z Polski. Zerknijcie też na zestawienie najlepszych zdjęć z Europy w 2019 roku i zestawienie najlepszych zdjęć z Afryki w 2019 roku.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.