Naklejka z mapą świata

Naklejka z mapą świata

Naklejka z mapą świata

Czy naklejka na ścianę z mapą świata jest fajna? A lubicie mapy? Ja bardzo. Szczególnie te papierowe. I duże! Jak największe. Lubię wodzić po nich palcem, zapamiętywać nazwy miast, rzek i wiosek. Przed każdym wyjazdem lubię sobie narysować trasę, którą zamierzam podróżować. A po powrocie „odhaczam” na mapach nowo poznane kraje i miejsca. Chociaż tradycyjne mapy papierowe zastępują google maps, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wspomnienia i mapę świata mieć ciągle przed nosem. Jak to zrobić?  To proste – wystarczy wyposażyć się w kolorowe okno na świat – naklejkę z mapą świata.

Można ozdobić ściany zarówno w salonie, jak i w dziecięcym pokoju. I to mnie cieszy najbardziej, bo przy okazji aranżowania dziecięcego pokoju dla Mateusza w końcu będę mógł nakleić mapę świata na ścianę i wspólnie zaznaczać miejsca, w których byliśmy. Do wyboru jest nie tylko kilka kolorów map (najbardziej popularna czarno – biała, pastelowa, brąz, granat), ale również wzory na kontynentach – liście, kaktusy, kółka i krzyżyki, serduszka, gwiazdki, romby. Taka mapa może naprawdę odmienić przestrzeń w domu i być bardzo fajnym elementem zabawy podczas wspominania wyjazdów z dziećmi.

Naklejka z mapą świata
Naklejka z mapą świata – projekt: Dekornik

Naklejka na ścianę z mapą świata – rozmiary – dopasowanie do przestrzeni

Mapa występuje w trzech rozmiarach – ten najmniejszy sprawdzi się np. nad biurkiem. Dzięki takiemu zagospodarowaniu powierzchni, dziecko będzie miało odpowiednio zorganizowaną strefę do zabawy i nauki. W średnim rozmiarze idealnie dopasuje się do ścian zlokalizowanych nad łóżkiem. Natomiast największe mapy potrzebują całej pustej ściany, nadadzą pomieszczeniu niezwykłego charakteru. Ja chyba wybiorę mapę na całą ścianę.

Funkcja edukacyjna

Naklejki z mapami oprócz tego, że ładnie się prezentują we wnętrzu, pełnią również rolę edukacyjną. Dzięki niej dzieci mogą poznawać kontynenty, a także wskazywać miejsca, gdzie mieszkają różne zwierzęta. Zwierzaki przygotowane na planszy do rozcięcia i samodzielnego przyklejenia przez dziecko, co będzie nie tylko nauką o świecie ale również świetną zabawą! I to dla mnie kolejna fana rzecz. Wykorzystamy te zwierzaki, które są przygotowane razem z mapami, a dodatkowo wydrukuję zdjęcia zwierzaków, które Mateusz zobaczy w podróży i będziemy je naklejać w odpowiednich miejscach.

Zwierzęta - naklejki na ścianę
Zwierzęta – naklejki na ścianę – projekt: Dekornik

Trochę techniki, czyli jak to jest zrobione?

Mapa drukowana jest na specjalnej folii samoprzylepnej. Wierzch naklejki zabezpiecza warstwa matowego laminatu, który chroni wydruk przed zniszczeniem oraz blaknięciem koloru. Naklejkę z łatwością utrzymamy w czystości – do przetarcia wystarczy wilgotna ściereczka z płynem. Inne jej zalety to prosty montaż oraz mocny klej, idealnie mocujący naklejkę do równej powierzchni (utrzyma się na ścianie kilka lat).

Jak przykleić?

Jak się przykleja taką naklejkę? Nic prostszego – zobaczcie na filmie jakie to dziecinnie proste!

Jak zachować wspomnienia z wakacji na dłużej? Jak planować kolejne podróże? I jak wprowadzić ciekawy akcent podróżniczy w swoim domu? Zobaczcie sami!

Dzięki naklejce z mapą będziecie mogli wracać wspomnieniami do odbytych podróży i planować kolejne.

3 komentarze

  1. Te naklejki z mapą świata są naprawdę super. 🙂 Świetna funkcja, ale też dobrze by były zaznaczone linie państw. 🙂

    1. Też tak na początku myślałem, ale w sumie zależy to od tego, co chcemy robić z tą mapą. Jeśli zaznaczać państwa, ok, ale jeśli na przykład chcielibyśmy naklejać zwierzaki na kontynenty albo po prostu mieć oryginalną mapę – wtedy te kontury nie wydają się aż tak konieczne, a możne nawet niepotrzebne. Kwestia gustu i potrzeb. Tak myślę.

  2. Dziękujemy za sugestię, już niedługo będzie w naszej ofercie również naklejka mapa świata z zaznaczonymi państwami, także każdy będzie mógł sobie wybrać według własnych potrzeb 🙂
    Zapraszamy do śledzenia nowości na tuliroom.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.