Noc w rezerwacie Daan Viljoen

Noc w rezerwacie Daan Viljoen

Noc w rezerwacie Daan Viljoen

Przed Tobą pierwszy odcinek relacji z fotograficznej podróży do Namibii, na którą czekałem aż trzy lata. Ale było warto! Siedzę w ciszy na prawie pustym namibijskim kempingu. Pierwsza noc w Namibii w rezerwacie Daan Viljoen. Nad moją głową rozgwieżdżone niebo. Czasami ciszę zakłócają świerszcze, a może cykady. Gdzieś w oddali słychać sowę. Jest dość chłodno. Trwa namibijska zima. W okolicy Windhoek nocą temperatura spada do mniej więcej dziesięciu stopni. To w niczym nie przeszkadza. Jestem bardzo szczęśliwy, że po trzech pandemicznych latach przerwy wróciłem do Afryki, do mojego ulubionego kraju, do Namibii.

Safari w rezerwacie Daan Viljoen
Safari w rezerwacie Daan Viljoen

Trzecia podróż do Namibii już trwa. Pierwszy dzień za mną, a w zasadzie za nami, bo podróżuję z Łukaszem. Pierwszy organizacyjny dzień, w trakcie którego nie tylko wypożyczaliśmy samochód, ale zorganizowaliśmy kilka niezbędnych sprzętów turystycznych i zrobiliśmy zakupy spożywcze na podróż. Zobaczyliśmy też pierwsze zwierzęta podczas krótkiej popołudniowej przejażdżki. Widzieliśmy żyrafy, gnu, kilka ptaków i sowę. Mała sóweczka sawannowa ukryła się pośród gęstych gałęzi. Mimo to, dostrzegliśmy jej charakterystyczny kształt.

Sóweczka sawannowa w rezerwacie Daan Viljoen
Sóweczka sawannowa w rezerwacie Daan Viljoen

Z każdą chwilą robi się coraz chłodniej. Na niemal pustym kempingu w rezerwacie Daan Viljoen jest całkowicie cicho. Chociaż nie. Słychać cykady i tą sowę, która pohukuję gdzieś w oddali. Piękna chwila trwa. Jestem szczęśliwy. Jednak zmęczony długą podróżą dość szybko zasypiam w namiocie. Następnego dnia czeka mnie spory dystans do pokonania. Muszę więc trochę wypocząć.

Zdjęcia i relacja z fotograficznej podróży do Namibii

Zdjęcia z fotograficznej podróży do Namibii z 2022 roku znajdziesz w galerii zdjęć z Namibii. A relację z podróży znajdziesz na blogu w kategorii „Blog z fotograficznej podróży do Namibii„.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.