Etiopia 2016

Podsumowanie podróży do Etiopii

Podsumowanie podróży do Etiopii

Przelatujemy nad Bułgarią, Rumunią, Ukrainą. Zaraz wlecimy nad terytorium Polski. To jak zwykle czas na podsumowanie podróży do Etiopii. To kolejny bardzo udany afrykański wyjazd. Nie zapowiadał się tak. Nastrój noworoczny był straszny. A jednak zdobyłem kolejna górę w moim projekcie – Ras Dashen. To czwarta pod względem wysokości góra, którą miałem zdobyć. Zobaczyłem przepiękne miejsca. Niezwykłe góry Semien. Urzekające widoki. Siedem dni trekkingu pośród urwisk, zwierząt i ogromnych przestrzeni. Nocne niebo pełne gwiazd. Chciałoby się na nie patrzeć bez przerwy. A potem depresja Danakilska, góry Danakilskie, pustynia Danakilska i kotlina Danakilska.

Sam w zasadzie nie wiem, które określenie jest najwłaściwsze dla tych miejsc, w których byłem. Słone jezioro Assal, wulkan Erta Ale z jeziorem bulgoczącej lawy, czy Dallol z kolorami jak z bajki. Unikalne miejsca na skalę światową. Warto było odwiedzić Etiopię. A na koniec ciekawe spotkanie w sprawie promocji Etiopii w Polsce i nieoczekiwane spotkanie z gwiazdą światowych biegów Genzebe Dibaba. Kto wie, może to był właśnie ten przełomowy wyjazd, od którego zacznie się moja prawdziwa przygoda z podróżami. Może coś zmienię w życiu? Mam fajny materiał, niezłe kontakty. Może to właśnie ten moment? A może moja praca sama pomoże podjąć decyzję? Pewnie w ciągu najbliższych dni wszystko się okaże.

Co dalej?

A już od dziś przygotowuję się do jednego z najważniejszych pokazów. Do pokazu w kinie Luna w ramach Slajdów Podróżniczych In Mundo. Na pokazie Marcina Dobasa był komplet. Ciekawe, czy na moim też będzie. Jutro wysyłam zaproszenia.

To dla mnie niezłe zaskoczenie, że w ciągu 4 lat zbudowałem sobie grono ponad 1270 fanów projektu na facebooku. Nigdy się nie spodziewałem, że aż tyle osób będzie zainteresowanych tym, co robię. Bardzo się cieszę. I to motywuje do dalszego działania. Będę to robił dalej. Wracam i pewnie w najbliższym czasie czekają mnie też zmiany w życiu osobistym. Co nie przeszkodzi mi w realizacji pasji. Jestem już nad Polską. Zauważyłem ostatnio, że coraz częściej opowiadam spotkanym w podróży osobom o Polsce. O tym, jak jest piękna i jak lubię podróżować po naszym kraju. Super pomysłem okazały się pocztówki z polskimi krajobrazami. Wzbudzają zainteresowanie. Tak jak ja w samolocie pełnym Polaków, którzy patrzą na moją koszulkę projektową z flagami. Zapewne zastanawiają się, co robię.

Dokąd kolejna podróż? Możliwe, że do Afryki. Po głowie chodzą mi Gambia, Maroko, Mauritius i Tanzania. Ale może tym razem Azja dla odmiany? Kto wie. Może praca podejmie za mnie decyzję. Może wyjadę na dłużej. I może zacznę wielką przygodę z podróżami. Może. Cieszę się, że mogę podróżować i odwiedzać niezwykłe miejsca. Mam duże szczęście.

Podsumowanie podróży do Etiopii
Podsumowanie podróży do Etiopii

Zdjęcia z trekkingu i z podróży do Etiopii

Poszczególne odcinki relacji z Etiopii znajdziecie tu: Relacja z Etiopii na blogu.

Zdjęcia z trekkingu i z podróży do Etiopii znajdziecie w galerii: Etiopia 2016.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.