Powrót z podróży do Afryki

Powrót z Afryki do Polski

Powrót z Afryki do Polski

Powrót z podróży do Afryki zajął nam wiele godzin. Po niemal dziesięciu godzinach lotu z Johannesburga do Paryża mieliśmy dość. Kapryśna pogoda w stolicy Francji nie rozpieszczała. Urządziliśmy sobie intensywny marsz przez miasto. Byliśmy przy katedrze Notre-Dame, obok Luwru i na Polach Elizejskich. Widzieliśmy Łuk Triumfalny i wieżę Eiffla. Miasto w porze kwitnących kasztanowców wyglądało zachwycająco.

Samochodowa przygoda w Namibii - Powrót z podróży do Afryki
Samochodowa przygoda w Namibii – Powrót z podróży do Afryki

Postanowiłem kiedyś przyjechać do Francji, aby przebiec maraton ulicami Paryża. Pomyślałem, że bieg Polami Elizejskimi wśród zabytków musi być niezapomnianym przeżyciem. Z nakreślonym nowym sportowym celem polecieliśmy do Berlina. Spędziliśmy kilka godzin w oczekiwaniu na pociąg, aby w końcu ruszyć w dwunastogodzinną podroż do Warszawy. Nasza podróż powrotna zaczęła się w Windhoek. Trwała siedemdziesiąt dwie godziny. Pokonaliśmy 2 200 km samochodem z Windhoek do Johannesburga, 9 000 km samolotem do Paryża i 1 100 km do Berlina. Na koniec około 600 km pociągiem z Berlina do Warszawy.

Moją trzecią podróż do Afryki zapamiętałem na długo. Najpierw dostałem bardzo przykre wiadomości o śmierci Piotrka Morawskiego. Później zostaliśmy okradzeni. Miałem wrażenie, że wszystkie wydarzenia wskazywały na to, że nie powinno mnie tam być. Nie poddałem się. Dopiąłem swego. Spełniłem marzenie o starcie i pokonaniu pięćdziesięciosześciokilometrowego Ultramaratonu w jednym z najpiękniejszych zakątków świata. Byłem szczęśliwy z tego powodu. Cieszyłem się również z dalszej podróży po przepięknej Namibii. Dojechaliśmy do większości miejsc, do których chcieliśmy dotrzeć. Pomimo trudności i wielu przygód z samochodem spełniliśmy marzenia. Namibia była zachwycająco piękna, dzika i niezwykle zróżnicowana krajobrazowo, a jednocześnie bardzo nowoczesna. Przyroda zachwycała. Przestrzenie też. Dla chcących spokoju, ciszy, chwil samotności i pięknych widoków była idealna. Przejechaliśmy około 9 200 km w 21 dni. Pomyślałem, że do Namibii jeszcze kiedyś wrócę.

Informacje praktyczne i wskazówki przed podróżą do Namibii

Przed podróżą do Namibii i RPA warto zerknąć na kilka wskazówek ułatwiających planowanie wyjazdu. Sprawdźcie informacje praktyczne przed podróżą do Namibii, jak zaplanować podróż do Afryki, gdzie znaleźć tanie bilety oraz co spakować.

Zdjęcia i wspomnienia z podróży do RPA i Namibii

W galerii znajdziecie zdjęcia z podróży do RPA i zdjęcia z podróży do Namibii. Wszystkie odcinki relacji z podróży można przeczytać na blogu z pierwszej podróży do Namibii.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.