Rzeźby i maski handmade z Afryki w afrykańskim sklepie Szczyty Afryki

Rzeźby i maski handmade z Afryki w afrykańskim sklepie szczyty afryki

Rzeźby i maski handmade z Afryki w afrykańskim sklepie Szczyty Afryki

Podróżując po Afryce często zaglądam na targi i bazary. Czego tam szukam? Poszukuję ciekawych ręcznie tworzonych pamiątek. Interesują mnie zarówno rzeźby, maski z drewna, afrykańskie dekoracje i wszelkiego rodzaju oryginalne przedmioty tworzone przez afrykańskich artystów. Dzięki temu posiadam własną sporą kolekcję ciekawych masek i rzeźb z Afryki. Nie ukrywam, że moim marzeniem jest stworzenie w moim domu stylowego miejsca urządzonego w afrykańskim stylu. Wiem też, że urządzanie wnętrz w afrykańskim stylu staje się bardzo popularne i modne. Dlatego właśnie od ponad roku prowadzę afrykański sklep, w którym możesz znaleźć niepowtarzalne rzeźby i maski handmade z Afryki. Dzięki nim możesz stworzyć własne wyjątkowe miejsce inspirowane Afryką.

Rzeźby handmade z Afryki

Rzeźby z Afryki to najbardziej popularna kategoria produktów afrykańskich. Gdy myślisz o afrykańskim rękodziele najczęściej masz na myśli właśnie rzeźby. To również prawdopodobnie najpopularniejsza pamiątka przywożona przez turystów z Tanzanii, Kenii, czy Malawi. Rzeźby afrykańskie, które można znaleźć w afrykańskim sklepie wykonane są najczęściej z hebanu i mahoniu. Nie brakuje jednak wyrobów z tekowego drewna i innych materiałów.

Głównym motywem obecnym w pracach afrykańskich artystów rzeźbiarzy są postacie w tradycyjnych strojach oraz afrykańskie zwierzęta. Coraz częściej też w afrykańskich pracowniach można znaleźć nowoczesne rzeźby inspirowane tradycjami i lokalną kulturą.

Wysokość największych rzeźb afrykańskich przekracza 150 cm. Takie przedmioty to prawdziwe meble. Stanowić mogą niezwykle ciekawą dekorację w dużym domu, biurze, sklepie i mieszkaniu. Ale nie martw się, jeśli nie masz aż tyle miejsca na wyjątkowe dzieła z Afryki. Większość rzeźb z Afryki jest znacznie mniejsza i zmieści się nawet w najmniejszych mieszkaniach.

Rzeźby z Afryki w afrykańskim sklepie Szczyty Afryki
Rzeźby z Afryki w afrykańskim sklepie Szczyty Afryki

Maski handmade z Afryki

Ręcznie tworzone maski z Afryki pochodzą najczęściej z Demokratycznej Republiki Konga, Malawi, Zambii i Tanzanii. Ich twórcami są przedstawiciele wielu plemion, takich jak między innymi: Songye, Tetela, Lega, czy Chokwe. Wykonywane są ręcznie z wykorzystaniem najprostszych narzędzi w niewielkich pracowniach rzeźbiarskich. Do ich wykonania używa się różnych gatunków drewna, wśród których najpopularniejsze są: heban, cejba, mwenge i mahoń. Dzięki temu mamy gwarancję, że nie ma dwóch identycznych masek, a ich produkcja nie odbywa się w fabrykach. To są naprawdę wyjątkowe pamiątki z Afryki, a część spośród masek dostępnych w sklepie to prawdziwe unikaty, których nie znajdziesz w żadnym innym sklepie.

Moim zdaniem maski z Afryki najlepiej oddają klimat Afryki i doskonale pasują do każdego oryginalnego wnętrza. Jeśli marzysz o wnętrzu w afrykańskim stylu, przynajmniej jedna z afrykańskich masek musi znaleźć się pośród przewidzianych dekoracji.

Maski z Afryki w afrykańskim sklepie Szczyty Afryki
Maski z Afryki w afrykańskim sklepie Szczyty Afryki

Afrykańskie dekoracje handmade

Jeśli nie do końca jesteś miłośnikiem masek i rzeźb – możesz zwrócić uwagę na inne oryginalne afrykańskie dekoracje. Wśród stale powiększającego się asortymentu internetowego sklepu Szczyty Afryki znajdziesz meble afrykańskie, przedmioty codziennego użytku i wiele innych dekoracji w afrykańskim stylu. Jestem przekonany, że wiele spośród ręcznie wykonanych i niepowtarzalnych dekoracji przypadnie Ci do gustu i już wkrótce będziesz cieszył się z ich posiadania.

Afrykańskie dekoracje w afrykańskim sklepie Szczyty Afryki
Afrykańskie dekoracje w afrykańskim sklepie Szczyty Afryki

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.