Zwiedzanie Stone Town

Stone Town

Stone Town

O godzinie 9 umówiliśmy się z chłopakiem, który za 15 dolarów oprowadzi nas po mieście. Zwiedzanie Stone Town zaczynamy na targu wśród ryb, ośmiornic, kurczaków, kóz, mięs i mnóstwa owoców. Targ podzielono na części – dla każdego rodzaju towaru inna część.

Stone Town - cele niewolników z Zanzibaru
Cele niewolników z Zanzibaru

Przewodnik stara się trochę opowiadać o mieście i jego historii, ale nie za bardzo mu to wychodzi.  Sprawia też wrażenie, jakby czytał suche fakty z przewodnika. Prowadzi nas na pyszną kawę i do miejsca gdzie handlowano kiedyś niewolnikami. Targ, historia, a szczególnie cela, w której trzymano około 70 osób, rozmiarami przypominająca niewielki niski pokój, robią przygnębiające wrażenie.

Przewodnik na pożegnanie dostaje 2000 szylingów napiwku, a my w pośpiechu jeszcze robimy ostatnie zakupy. Sklep, w którym wczoraj znalazłem fajną maskę jest dziś zamknięty, więc niestety do Polski wiozę tylko 3 nowe maski, dzidę, pojemnik na picie, Konyagi w torebkach, trzcinę cukrową, kilo kawy, pół kilo pestek baobabu, trochę t-shirtów, kilka płyt z muzyką, dżem i trochę innych drobnych rzeczy. W sumie jest tego sporo.

W sklepie z kawą
W sklepie z kawą

Na lotnisko jedziemy taksówką. Jest klimatyczne. Check-in odbywa się na świeżym powietrzu. A karta pokładowa wypisywana jest ręcznie. Fajnie doświadczyć jeszcze takich rzeczy.

Planujesz podróż do Tanzanii?

E book Poradnik przed podróżą do Tanzanii

Jeśli marzysz o wyprawie do Afryki i planujesz podróż do Tanzanii spraw sobie praktyczny poradnik. Znajdziesz w nim wskazówki ułatwiające planowanie, organizację i samą podróż do Tanzanii. Sprawdź, jak zaplanować podróż do Afryki, gdzie znaleźć tanie bilety, co spakować oraz ile kosztuje safari w Tanzanii.

Album fotograficzny ze zdjęciami z Tanzanii

Jeśli zainteresowała Cię moja relacja z mojej drugiej podróży polecam mój album fotograficzny „W drodze na najwyższe szczyty Afryki” ze zdjęciami z różnych państw Afryki (również z Tanzanii). Znajdziesz w nim też sporo informacji praktycznych, wspomnienia i ciekawostki na temat wędrówek po afrykańskich górach, safari i podróżowaniu po Afryce. Oczywiście są w nim też obszerne fragmenty poświęcone górom i podróżowaniu po Tanzanii.

Album W drodze na najwyższe szczyty Afryki z pięknymi zdjęciami z Afryki

Pamiątki z Tanzanii

Pamiątki z Tanzanii możesz kupić w wielu miejscach podczas podróży: na targach, bazarach, w sklepach, w hotelach i od ulicznych sprzedawców. Jeśli jednak zapomniałeś albo nie miałeś wystarczająco miejsca w bagażu – zapraszam do mojego afrykańskiego sklepu z oryginalnymi pamiątkami z Tanzanii i z wielu innych miejsc w Afryce. Znajdziesz w nim oryginalne maski, rzeźby afrykańskie, drewniane naczynia, figurki zwierząt, kosmetyki, kawy i mnóstwo niepowtarzalnych afrykańskich dekoracji.

Pamiątki z Tanzanii

Zdjęcia i wspomnienia z podróży na Zanzibar

W galerii znajdziesz zdjęcia z podróży na Zanzibar z 2011 roku. Wszystkie odcinki relacji z podróży możesz przeczytać na blogu z podróży do Tanzanii i na Zanzibar.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.