Logo podróży do Kenii i Tanzanii

Witamy w Kenii

Witamy w Kenii

Witamy w Kenii – powiedział głos w samolocie zaraz po tym jak koła dotknęły ziemi. Odetchnąłem z ulgą. Szesnastą podróż po Afryce czas zacząć. Jeszcze tylko przejście przez kontrolę paszportową, wiza, odbiór bagażu i mogę się cieszyć. Mam nadzieję, że będzie z czego, bo tureckie linie lotnicze słyną z częstych opóźnień w dostarczaniu bagażu na miejsce. Tym razem Turkish Airlines poradziło sobie z naszymi plecakami. Z naszymi czyli z moim i Łukasza, który jest ze mną w Afryce po raz czwarty.

Klapki z hotelu Parkside w Nairobi
Klapki z hotelu Parkside w Nairobi

Witamy w Kenii – Parkside Hotel

Plecaki są. Jeff, mój znajomy, czeka przed lotniskiem. Wszystko według planu. Jest czwarta nad ranem. To chyba najwyższy czas dostać się do centrum Nairobi i zasnąć choć na chwilkę. Przed piątą rano zasypiamy w przeciętnym kenijskim hotelu Parkside Hotel. Znam to miejsce, bo spędziłem tu chyba trzy noce podczas pierwszej podróży do Kenii w 2012 roku. Hotel i jego standard nie zmienił się od tego czasu. Jest taki jakich wiele w Afryce, czyli moskitiera nad łóżkami, ledwo brzdąca energooszczędna żarówka na suficie, prysznic z niezabezpieczonymi kablami wysokiego napięcia tuż obok cieknącej wody, no i obowiązkowe plastikowe klapki z wyrżniętą nazwą hotelu. Witamy w Kenii!

Zdjęcia i wspomnienia z podróży do Kenii i Tanzanii

W galerii znajdziecie zdjęcia z podróży do Kenii i zdjęcia z podróży do Tanzanii. Wszystkie odcinki relacji z podróży można przeczytać na blogu z podróży do Kenii i Tanzanii.

Informacje praktyczne i wskazówki przed podróżą do Kenii i Tanzanii

Przed podróżą do Kenii i Tanzanii warto zerknąć na kilka wskazówek ułatwiających planowanie wyjazdu. Sprawdźcie jak zaplanować podróż do Afryki, gdzie znaleźć tanie bilety, co spakować, ile kosztuje safari w Kenii oraz jaki jest koszt trekkingu na Ol Doinyo Lengai.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.