Wodospady Augrabies

Wodospady Augrabies

Wodospady Augrabies

To była kolejna bardzo zimna noc. Niestety. Znów miałem na sobie wszystkie możliwe ubrania i koce. Nic to nie dało. Było mi zimno. Z niecierpliwością czekałem na widok wschodzącego słońca, aby ogrzać się w jego promieniach i zobaczyć wodospady Augrabies.

Aby je dostrzec musieliśmy przejechać kilka kilometrów i przede wszystkim wjechać na teren Parku Narodowego Augrabies Falls. Potężne masy wody rzeki Orange wpadały w pewnym momencie do głębokiego kanionu tworząc niezwykły spektakl.

Wodospady Augrabies
Wodospady Augrabies

Wokół kilku punktów widokowych biegały liczne kolorowe jaszczurki i gryzonie. Spędziliśmy tu dłuższa chwilę wygrzewając się w ciepłych promieniach słońca, po czym ruszyliśmy w dalszą podróż. Przed nami wciąż było wiele kilometrów do pokonania. Dzień wcześniej zrobiliśmy łącznie ponad tysiąc kilometrów. Tego dnia mieliśmy niewiele mniej. Minęliśmy niezbyt przyjemne miasto Vryburg. Nie chcieliśmy jechać do samego Johannesburga, bo to miasto nie należało do najbezpieczniejszych. Nie chcieliśmy też zbyt długo podróżować po ciemku. Dlatego szukaliśmy jakiegoś sensownego noclegu jeszcze przez Johannesburgiem. Samochód znów zaczął stwarzać kłopoty. Prawdopodobnie do przewodów paliowych dostał się jakiś paproch i silnik zaczął nierówno pracować i nieoczekiwanie zwalniać. Mieliśmy już tego dość. Postanowiliśmy zatrzymać się na stacji benzynowej przed Pretorią i tam spędzić ostatnią noc w Afryce.

Informacje praktyczne i wskazówki przed podróżą do Namibii

Przed podróżą do Namibii i RPA warto zerknąć na kilka wskazówek ułatwiających planowanie wyjazdu. Sprawdźcie informacje praktyczne przed podróżą do Namibii, jak zaplanować podróż do Afryki, gdzie znaleźć tanie bilety oraz co spakować.

Zdjęcia i wspomnienia z podróży do RPA i Namibii

W galerii znajdziecie zdjęcia z podróży do RPA i zdjęcia z podróży do Namibii. Wszystkie odcinki relacji z podróży można przeczytać na blogu z pierwszej podróży do Namibii.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.