Wrażenia z podróży do Tanzanii

Wrażenia z drugiej podróży do Tanzanii

Wrażenia z drugiej podróży do Tanzanii

Czas na wrażenia z podróży do Tanzanii. Smutno mi wyjeżdżać z mojej Afryki, w której naprawdę mi się podoba. Chciałbym ją poznać lepiej. Pocieszam się, że wracam na kontynent już za niecałe dwa miesiące. Wybieram się do Kenii i Ugandy. Ale Tanzania ma dla mnie szczególne znaczenie.

To był świetnie spędzony czas. Mnóstwo ciekawych, niezapomnianych przeżyć, które nawet trudno opisać. Dla kogoś, kto nigdy w Afryce nie był, zrozumienie niektórych zachowań i zwyczajów może być trudne, albo i niemożliwe. Mam wrażenie, że pomimo, że poznaję Afrykę coraz bardziej, to poznaje ją wciąż od zbyt turystycznej strony. Staram się wprawdzie spędzać trochę czasu poza turystycznymi miejscami, bo to nie jest prawdziwa Afryka, ale to wciąż za mało. Cieszę się też, że poznałem ciekawego, otwartego na świat Tanzańczyka, który pomaga mi spełniać moje marzenia.

Bliskie spotkanie z lwem. Wrażenia z drugiej podróży do Tanzanii
Bliskie spotkanie z lwem

Co zapamiętałem z Tanzanii!

Co jeszcze zapamiętam z Tanzanii? Przepyszne jedzenie, smaki, owoce, soki. Mnóstwo wrażeń, które pozostają w głowie, a których nie sposób opisać i sklasyfikować. Wspaniałe pamiątki, maski, zdjęcia i postanowienie, że do Tanzanii jeszcze wrócę. Żal opuszczać wspaniałe miejsce, ale z jeszcze większą chęcią będę planować kolejne wyjazdy do Afryki, w kolejne miejsca, w których jeszcze nie byłem. Na razie w planach jest Kenia i Uganda. A później może dla odmiany nowe miejsce w Europie, może w Azji, a może w końcu uda się zorganizować naprawdę długi, kilkumiesięczny wyjazd w wiele ciekawych miejsc. Na pewno czekają mnie kolejne afrykańskie góry w Kenii i Ugandzie.

Zachód słońca w Tanzanii
Zachód słońca w Tanzanii

Wracamy z Agnieszką z dwutygodniowego afrykańskiego wyjazdu, na którym łatwo nie było, czysto nie było, a mimo wszystko udało się zrobić wszystko to, co sobie zaplanowaliśmy. Było intensywnie i fajnie. Mam nadzieję, że nie tylko mi się podobało i super wspomnienia z dzikiej Afryki pozostaną również Adze i może zrozumie moje zamiłowanie do tego kontynentu. Agnieszka zniosła podróż superowo, chociaż wiedząc jak tam jest bardzo się tego obawiałem. Więc bardzo się cieszę, że było fajnie i bez awantur 😉

Zbliżamy się po prawie dwudziestoczterogodzinnej podróży do Warszawy. Lądowanie za chwilę. Szkoda, że to koniec. Afryka już na mnie czeka. Na razie pozostają wspomnienia, zdjęcia i pamiątki, z których kiedyś zrobię porządny „pokój wspomnień”, w którym powstawać też będą kolejne marzenia o podróżach.

Planujesz podróż do Tanzanii?

E book Poradnik przed podróżą do Tanzanii

Jeśli marzysz o wyprawie do Afryki i planujesz podróż do Tanzanii spraw sobie praktyczny poradnik. Znajdziesz w nim wskazówki ułatwiające planowanie, organizację i samą podróż do Tanzanii. Sprawdź, jak zaplanować podróż do Afryki, gdzie znaleźć tanie bilety, co spakować oraz ile kosztuje safari w Tanzanii.

Album fotograficzny ze zdjęciami z Tanzanii

Jeśli zainteresowała Cię moja relacja z mojej drugiej podróży polecam mój album fotograficzny „W drodze na najwyższe szczyty Afryki” ze zdjęciami z różnych państw Afryki (również z Tanzanii). Znajdziesz w nim też sporo informacji praktycznych, wspomnienia i ciekawostki na temat wędrówek po afrykańskich górach, safari i podróżowaniu po Afryce. Oczywiście są w nim też obszerne fragmenty poświęcone górom i podróżowaniu po Tanzanii.

Album W drodze na najwyższe szczyty Afryki z pięknymi zdjęciami z Afryki

Pamiątki z Tanzanii

Pamiątki z Tanzanii możesz kupić w wielu miejscach podczas podróży: na targach, bazarach, w sklepach, w hotelach i od ulicznych sprzedawców. Jeśli jednak zapomniałeś albo nie miałeś wystarczająco miejsca w bagażu – zapraszam do mojego afrykańskiego sklepu z oryginalnymi pamiątkami z Tanzanii i z wielu innych miejsc w Afryce. Znajdziesz w nim oryginalne maski, rzeźby afrykańskie, drewniane naczynia, figurki zwierząt, kosmetyki, kawy i mnóstwo niepowtarzalnych afrykańskich dekoracji.

Pamiątki z Tanzanii

Zdjęcia i wspomnienia z podróży do Tanzanii

W galerii znajdziesz zdjęcia z podróży do Tanzanii z 2011 roku. Wszystkie odcinki relacji z podróży możesz przeczytać na blogu z podróży do Tanzanii i na Zanzibar.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.