Robert Gondek nad jeziorem Nakuru w Kenii

Wrażenia z podróży do Kenii i Tanzanii

Wrażenia z podróży do Kenii i Tanzanii

Kończę pisać wrażenia z podróży do Kenii i Tanzanii. Niemal trzy tygodnie minęły w mgnieniu oka. Fotograficzna podróż do Afryki dobiega końca. Zostało tylko parę chwil spędzonych w samolocie do Polski.

Wszystkie cele zrealizowane. Wulkan Ol Doinyo Lengai zdobyty, flamingi nad jeziorem Natron w Tanzanii sfotografowane, graficiarze z Nairobi uwiecznieni na zdjęciach. Ich praca też. Marzenie o ujrzeniu Kilimandżaro w całej okazałości spełnione. Pocztówkowe zdjęcie Kilimandżaro ze słoniem w Parku Narodowym Amboseli wykonane. Nosorożce w Parku Narodowym Jeziora Nakuru zobaczone. Zdjęcia polujących bielików i zimorodków wykonane nad jeziorem Naivasha. No i przede wszystkim te niesamowite spotkania z przyrodą w rezerwacie Masai Mara. Wspaniałe sceny z antylopami gnu przekraczającymi rzekę Talek, polujące i leniuchujące lwy, stada gepardów, słoni, antylop i żyraf, a do tego długo wyczekiwany lampart.

Widok z kempingu Julia’s River na rezerwat Masai Mara. Wrażenia z podróży do Kenii i Tanzanii
Widok z kempingu Julia’s River na rezerwat Masai Mara

Uwielbiam afrykańską przyrodę. Co tu więcej napisać. To w końcu była afrykańska podróż moich marzeń. Zabiorę też kiedyś w taką podróż Mateuszka, bo bardzo chcę mu pokazać wspaniały świat afrykańskich zwierząt. Bardzo za nim tęsknię. Jeszcze tylko kilka chwil i opowiem mu o wszystkim, co widziałem. Nie mogę się doczekać, żeby go uściskać i wziąć w ramiona.

Świat przesuwa się pode mną, a w zasadzie to ja przesuwam się ponad łąkami, górami, dolinami i polami. Jeszcze tylko nieco ponad godzinę. Cieszę się już na myśl o spotkaniu z Matim. Cieszę się też na myśl, że po raz kolejny mogłem doświadczyć wspaniałej Afryki. To była prawdziwa afrykańska podróż moich marzeń. Z niecierpliwością czekam na kolejną. A tymczasem już za chwilę lądowanie w Polsce i zapewne łzy wzruszenia gdy zobaczę Mateuszka.

Zdjęcia i wspomnienia z podróży do Kenii i Tanzanii

Ebook Poradnik przed podróżą do Tanzanii i Kenii - poziome informacje

W galerii znajdziecie zdjęcia z podróży do Kenii i zdjęcia z podróży do Tanzanii. Wszystkie odcinki relacji z podróży można przeczytać na blogu z podróży do Kenii i Tanzanii.

Informacje praktyczne i wskazówki przed podróżą do Kenii i Tanzanii

Przed podróżą do Kenii i Tanzanii warto zerknąć na kilka wskazówek ułatwiających planowanie wyjazdu. Sprawdźcie jak zaplanować podróż do Afryki, gdzie znaleźć tanie bilety, co spakować, ile kosztuje safari w Kenii oraz jaki jest koszt trekkingu na Ol Doinyo Lengai.

Album fotograficzny ze zdjęciami z Kenii i Tanzanii

Jeśli zainteresowała Cię moja relacja z podróży polecam też album fotograficzny „W drodze na najwyższe szczyty Afryki” (jestem jego autorem!) ze zdjęciami z różnych państw Afryki (również z Kenii i Tanzanii). Znajdziesz w nim również sporo informacji praktycznych, wspomnienia i ciekawostki na temat wędrówek po afrykańskich górach, safari i podróżowaniu po Afryce. Oczywiście są w nim też obszerne fragmenty poświęcone górom i podróżowaniu po Kenii i Tanzanii.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.