W Zimbabwe

Wydarzenia roku 2017 – podsumowanie

Wydarzenia roku 2017

Jakie były najważniejsze wydarzenia roku 2017 w moim życiu? Czas na podsumowanie. Najważniejsze to na pewno narodziny mojego syna – Mateusza. Mogę też napisać, że ważnych i przełomowych wydarzeń nie brakowało również w sferze podróży. Rok 2017 był bardzo udany. Podróże, książka, nagrody, pokazy, ciekawe zdjęcia. To już drugi rok z rzędu, gdy moja pasja jest jednocześnie moją pracą. I coraz bardziej jestem przekonany, że tak może rzeczywiście być!

Najważniejsze podróżnicze wydarzenia roku 2017

Najważniejsze podróżnicze wydarzenie roku 2017 to nieoczekiwane wyróżnienie, jakie otrzymałem w marcu podczas największego i największego festiwalu podróżniczego w Polsce, czyli Kolosów. Kapituła Kolosów postanowiła docenić moją konsekwencję w realizacji projektu „W drodze na najwyższe szczyty Afryki” i dać mi wyróżnienie w kategorii Wyczyn Roku 2016. Do dnia dzisiejszego jestem tym faktem zaskoczony i ogromnie się cieszę.

Podczas pokazu na Kolosach - fot. Sylwia Bukowicka
Podczas pokazu na Kolosach – fot. Sylwia Bukowicka

Książka „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”

Po otrzymaniu wyróżnienia na Kolosach postanowiłem iść za ciosem i wydać książkę, w której opisałem wędrówki i podróże po Afryce. Oprócz samych historii w książce jest ponad 90 zdjęć z różnych miejsca w Afryce, które moim zdaniem najlepiej oddają to, co udało mi się zobaczyć w podroży. Książkę można kupić w moim sklepie internetowym: Książka w sklepie Szczyty Afryki.

Wydarzenia roku 2017 - Książka W drodze na najwyższe szczyty Afryki
Książka W drodze na najwyższe szczyty Afryki

Mozambik, Zimbabwe, Botswana i Mauritius

Mozambik, Zimbabwe, Botswana i Mauritius to cztery kraje, które odwiedziłem w 2017 roku. To również ważne dla mnie wydarzenia roku 2017. W przypadku Mozambiku ciężko powiedzieć, że tam byłem. Wszedłem na najwyższa górę tego kraju (Monte Binga) wędrując od strony Zimbabwe. W przypadku Botswany to była druga podróż. Tym razem odwiedziłem niezwykły Park Narodowy Chobe (Zobaczcie zdjęcia z Botswany). Natomiast Zimbabwe (zobaczcie zdjęcia z Zimbabwe) oraz Mauritius (zobaczcie zdjęcia z Mauritiusa) to były kraje, w których spędziłem przynajmniej kilkanaście dni. W każdym z nich wszedłem na najwyższa górę. A w przypadku Mauritiusa to był bardzo szczególny wyjazd, bo po raz pierwszy poleciałem do Afryki z synem, dziewięciomiesięcznym wówczas Mateuszem (przeczytaj relację z podróży na Mauritius z dzieckiem). Tu z kolei można znaleźć blog z podróży do Zimbabwe.

Fotografowanie przyrody w Polsce i nie tylko

W 2017 roku kontynuowałem plan fotografowania polskiej przyrody. Odwiedziłem więc Podlasie, Bieszczady i kilka innych zakątków naszego kraju. Zdjęcia z tych mikropodróży można zobaczyć tu:

Oprócz tego fotografowałem

Spotkania podróżnicze w roku 2017

W 2017 roku poprowadziłem dokładnie 131 spotkań podróżniczych. Aby je poprowadzić pokonałem łącznie ponad 32 000 kilometrów. Byłem w szkołach, przedszkolach, domach kultury, na Uniwersytetach Trzeciego Wieku i w bibliotekach, gdzie opowiadałem dzieciom i dorosłym. Na sali bywało kilkanaście osób, kilkadziesiąt i kilkaset widzów. Największym jednak wydarzeniem była opowieść przed czterotysięczną publicznością podczas Kolosów. Taka sala i taka publiczność gwarantuje stres.

W moim portfolio jest już osiem różnych opowieści, w tym dwa nowe pokazy:

oraz

Kalendarz spotkań z moim udziałem można śledzić tu: Kalendarz spotkań podróżniczych Roberta Gondka.

Plany na 2018 rok

Co mogę napisać o planach na 2018 rok? Na pewno to, że będę dużo jeździł po Polsce i opowiadał o dotychczasowych podróżach. W lutym wybieram się też po raz pierwszy do Afryki. Po kilku latach wracam do Tanzanii. Po raz pierwszy będę miał przyjemność poprowadzić wyprawę jako pilot. A głównym celem tej wyprawy będzie wejście na Kilimandżaro oraz Mount Meru. Oprócz tego kilkudniowe safari oraz pobyt na Zanzibarze. Już nie mogę się tego doczekać. Co jeszcze? Podróż do Nowego Jorku. I w nowe miejsca w Afryce. Gdzie? Jeszcze nie powiem. Obserwujcie więc uważnie Szczyty Afryki na Facebooku!

W Zimbabwe
W Zimbabwe

Spełniajcie swoje marzenia i do zobaczenia na spotkaniach podróżniczych w całej Polsce!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.