Lodowiec na Kilimandżaro

Wyprawa do Tanzanii z Robertem Gondkiem

Wyprawa do Tanzanii z Robertem Gondkiem

Kto marzy o zdobyciu Kilimandżaro, zobaczeniu niezwykłych afrykańskich zwierząt, czy odpoczynku na wspaniałych plażach Zanzibaru? Dla Was jest wyprawa do Tanzanii z Robertem Gondkiem.
Kto chce zobaczyć wschód słońca z dachu Afryki? Kto chce zrobić niesamowite zdjęcia fantastycznej afrykańskiej przyrody, zwierząt i krajobrazów pod okiem doświadczonego fotografa? Dla Was też jest wyprawa do Tanzanii.

Wyprawa do Tanzanii z Robertem Gondkiem
Kilimandżaro

Wyprawa do Tanzanii w lutym

W lutym 2018 roku wspólnie z Klubem Podróży Horyzonty organizuję wyprawę do Tanzanii dla wszystkich chętnych. Wyprawę poprowadzę osobiście jako pilot!
W planie jest zdobycie dwóch szczytów. Na początek czterodniowa aklimatyzacyjna wędrówka na drugą pod względem wysokości górę Tanzanii (Mount Meru) i szansa na ujrzenie przepięknego wschodu słońca nad Kilimandżaro. W kolejnych dniach sześciodniowa wędrówka na Dach Afryki, czyli mierzące niemal 6 kilometrów wysokości Kilimandżaro (drogą Machame). Po górskich aktywnościach czeka nas odpoczynek podczas Safari w Parku Narodowym Lake Manyara oraz w kraterze Ngorongoro. Chętni będą mogli spędzić kilka dodatkowych dni na bajecznych plażach Zanzibaru.
Wyprawa startuje z Polski 12 lutego 2018 roku. Planowany powrót 25 lutego 2018 roku (bez pobytu na Zanzibarze) lub 3 marca 2018 roku (z pobytem na Zanzibarze).

Wyprawa do Tanzanii z Robertem Gondkiem
Lodowiec na Kilimandżaro

Charakter wyprawy

Wyprawa składa się z dwóch części. Pierwsza część o charakterze trekkingowym. Druga część o charakterze poznawczym, wypoczynkowym. Wymagana jest bardzo dobra kondycja fizyczna. Dosyć długie górskie wędrówki nie wymagają wprawdzie umiejętności wspinania się, czy wykorzystywania sprzętu wspinaczkowego, ale na znacznej wysokości sam marsz może sprawić problemy. Druga część wyprawy to odpoczynek podczas obserwacji zwierząt na Safari, a dla chętnych również na Zanzibarze.

Zebra w Serengeti
Zebra w Serengeti

Koszt wyprawy do Tanzanii

Koszt wyprawy jest uzależniony od wybranego programu i wynosi:

  • 2 190 PLN + 2 260 USD za 1 osobę przy wyborze wyprawy bez pobytu na Zanzibarze,
  • 3 950 PLN + 2 910 USD za 1 osobę przy wyborze wyprawy z pobytem na Zanzibarze.

Do ww. kosztu należy doliczyć koszt biletu lotniczego do i z Tanzanii (około 3 500 PLN), wizy tanzańskiej (50 USD), szczepień, profilaktyki antymalarycznej, zwyczajowych napiwków (225 – 250 USD), wyżywienia (100 – 200 USD) (poza wyżywieniem opisanym w programie) oraz wydatków o charakterze prywatnym. Szczegółowe informacje dotyczące kosztów można znaleźć tu: Koszty wyprawy do Tanzanii.

Kili
Kili

Robert Gondek

Fotograf i miłośnik Afryki. Członek Związku Polskich Fotografów Przyrody. Prowadzi projekt „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, którego celem jest zdobycie najwyższych szczytów w każdym z 56 afrykańskich krajów.
Za konsekwencję w realizacji projektu podczas XIX edycji Kolosów (największego festiwalu podróżniczego w Polsce) otrzymał wyróżnienie w kategorii WYCZYN ROKU 2016.
Organizował wyprawy i trekkingi na Kilimandżaro i Mount Meru w Tanzanii, Mount Kenya w Kenii, Rwenzori w Ugandzie, Karisimbi w Rwandzie, Mount Heha w Burundi, Sapitwa Peak w Malawi, nienazwany wierzchołek w górach Mafinga Hills w Zambii, Pico de Sao Tome na Wyspach Św. Tomasza i Książęcej, Konigstein w Namibii, Otse Hill w Botswanie, Ras Dashen w Etiopii, Jebel Toubkal w Maroku, Mount Cameroon w Kamerunie oraz Mont Bengoue i Mount Iboundji w Gabonie. Odwiedził 18 afrykańskich państw.
Organizuje pokazy podróżnicze w całej Polsce, za które otrzymywał nagrody podczas festiwali podróżniczych w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu. Teksty i zdjęcia publikował w magazynach Podróże, Poznaj Świat, NPM i All Inclusive.
Organizuje wyprawy na afrykański kontynent. Uczy się języka Suahili. Kolekcjonuje afrykańskie maski.

Kilimandżaro - widok z Mount Meru
Kilimandżaro – widok z Mount Meru

Szczegóły wyprawy do Tanzanii

Szczegóły wyprawy organizowanej wspólnie z Klubem Podróży Horyzonty, program, harmonogram i ceny można znaleźć tu: Szczegóły wyprawy do Tanzanii.

Zgłoszenia na wyprawę do Tanzanii

Zgłoszenia na wyprawę przyjmowane są przez Klub Podróży Horyzonty: Zgłoszenia na wyprawę do Tanzanii z Robertem Gondkiem.

Co zabrać do Tanzanii?

Polecam lekturę poradnika, w którym znajdziecie wskazówki, co zabrać do Tanzanii.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.