Wyprawa fotograficzna do Kenii i Tanzanii

Wyprawa fotograficzna do Kenii i Tanzanii

Wyprawa fotograficzna do Kenii i Tanzanii

Wyprawa fotograficzna do Kenii i Tanzanii będzie szesnastą podróżą na kontynent afrykański. Potrwa niecałe trzy tygodnie. Towarzyszyć mi będzie Łukasz Toch. Jej dwa główne cele to wędrówka na Ol Doinyo Lengai w Tanzanii oraz fotografowanie zwierząt podczas Wielkiej Migracji w Kenii.

Wyprawa fotograficzna do Kenii i Tanzanii
Wyprawa fotograficzna do Kenii i Tanzanii

W Kenii wyląduję po raz drugi. Pierwszy raz byłem w Kenii w 2012 roku. Podczas pobytu odwiedziłem jedynie Park Narodowy Nairobi oraz zdobyłem trzeci pod względem wysokości wierzchołek masywu Góry Kenia, czyli Point Lenana. Dlatego teraz w Kenii spędzę około 14 dni, podczas których odwiedzę rezerwat Masai Mara, Park Narodowy Amboseli oraz jezioro Nakuru. Głównym celem będzie fotografowanie zwierząt w rezerwacie Masai Mara podczas tak zwanej Wielkiej Migracji.

W Tanzanii będę już po raz piąty (byłem w tym kraju w 2008, 2011, 2013 i 2018 roku). Podczas podróży do Tanzanii będę wędrował w okolicach krateru Empakaai oraz jeziora Natron, a także postaram się wejść na wulkan Ol Doinyo Lengai. Zobaczcie na mapie miejsca, które zamierzam odwiedzić:

Plan wyprawy fotograficznej do Kenii i Tanzanii
Plan wyprawy fotograficznej do Kenii i Tanzanii

Ol Doinyo Lengai

Trekking na czynny i aktywny wulkan Ol Doinyo Lengai to najważniejszy cel planowanej podróży. Ol Doinyo Lengai jest jedną z najwyższych gór w Tanzanii. Ma niecałe 3000 m n.p.m. Na szczyt wędruje się nocą, aby o wschodzie słońca ujrzeć piękną panoramę okolicznych wniesień. Jego erupcje występują dość regularnie. Miały miejsce między innymi w 1966, 2007 i 2008 roku. Masajowie z Kenii i Tanzanii wierzą, że w kraterze Ol Doinyo Lengai grzmi ich bóg Ngai, co czyni górę świętą.

Ol Doinyo Lengai
Ol Doinyo Lengai

Masai Mara. Park Narodowy Amboseli. Lake Natron. Lake Nakuru.

Drugim najważniejszym celem szesnastej podróży do Afryki jest fotografowanie zwierząt podczas Wielkiej Migracji. Setki tysięcy zebr, gnu, impali, elandów i wielu innych kopytnych co roku przemierza równiny w poszukiwaniu pożywienia. Gigantyczne stada przekraczają afrykańskie rzeki. Tam, czekają na nie drapieżniki.

Trzy pozostałe miejsca, w których zamierzam fotografować afrykańską przyrodę to Park Narodowy Amboseli (widok na Kilimandżaro), jezioro Natron (wielkie stada flamingów) oraz jezioro Nakuru (afrykańskie ptaki).

Łukasz Toch

W podróży do Afryki już po raz czwarty towarzyszyć mi będzie Łukasz Toch. Razem podróżowaliśmy po Kamerunie, Zimbabwe oraz Ghanie. Trudno wyobrazić sobie lepszego kompana. Dogadujemy się bez słów. Przede wszystkim jednak Łukasz ma taką samą pasję, jak ja, czyli fotografowanie przyrody. Zerknijcie więc na zdjęcia autorstwa Łukasza na jego profilu FB.

Zdjęcia i relacje z podróży do Afryki

Zdjęcia i relacje z dotychczasowych podróży do Afryki można znaleźć na blogu oraz na stronie Szczyty Afryki.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.