Lodowiec na Kilimandżaro

Wyprawa na Kilimandżaro z Robertem Gondkiem

Wyprawa na Kilimandżaro z Robertem Gondkiem

Zbliża się wyprawa na Kilimandżaro z Robertem Gondkiem. Kto chce ze mną wejść na Kilimandżaro, odwiedzić park narodowy Serengeti i krater Ngorongoro? Kto chce zobaczyć wschód słońca z dachu Afryki? Albo zrobić niesamowite zdjęcia fantastycznej afrykańskiej przyrody, zwierząt i krajobrazów pod okiem doświadczonego fotografa?

Wyprawa na Kilimandżaro z Robertem Gondkiem
Kilimandżaro

Wyprawa na Kilimandżaro we wrześniu

We wrześniu wspólnie z jedną z tanzańskich agencji trekkingowych organizuję wyprawę do Tanzanii dla wszystkich chętnych. Wyprawę poprowadzę osobiście jako pilot! W planie Kilimandżaro (6 – dniowa droga Machame), pięciodniowe safari z pobytem w parkach narodowych Serengeti, Tarangire i w kraterze Ngorongoro. Wyprawa startuje z Polski 10 września. Start trekkingu z Moshi/Arushy 12 września. Powrót do Polski 19/20 września (jeśli tylko Kilimandżaro) lub 25 września (jeśli Kilimandżaro razem z safari).

Wyprawa na Kilimandżaro z Robertem Gondkiem
Lodowiec na Kilimandżaro

Charakter wyprawy

Wyprawa składa się z dwóch części. Pierwsza część o charakterze trekkingowym. Druga część o charakterze poznawczym, wypoczynkowym. Program koncentruje się na próbie zdobycia najwyższego szczytu Tanzanii i Afryki – Kilimandżaro – 5895 m. Wymagana jest bardzo dobra kondycja fizyczna. Dosyć długie górskie wędrówki nie wymagają wprawdzie umiejętności wspinania się, czy wykorzystywania sprzętu wspinaczkowego, ale na znacznej wysokości sam marsz może sprawić problemy. Druga część wyprawy to Safari w trzech unikalnych miejscach – Tarangire National Park, krater Ngorongoro oraz Serengeti National Park.

Zebra w Serengeti
Zebra w Serengeti

Koszt wyprawy na Kilimandżaro i safari

Koszt wyprawy jest uzależniony od liczby uczestników i wynosi:

-2650 USD za 1 osobę w przypadku grupy 4 – osobowej,
-2476 USD za 1 osobę w przypadku grupy 5 – osobowej,
-2355 USD za 1 osobę w przypadku grupy 6 – osobowej,
-2290 USD za 1 osobę w przypadku grupy 7 – osobowej.

Cena w przypadku większej lub mniejszej grupy ulega zmianie i ustalana jest indywidualnie. Optymalna liczebność grupy: 4-7 osób.

Do ww. kosztu należy doliczyć koszt biletu lotniczego, wizy, szczepień, profilaktyki antymalarycznej oraz wydatków o charakterze prywatnym. Szczegóły wyprawy organizowanej wspólnie z jedną z tanzańskich agencji trekkingowych, program, harmonogram i ceny – prześlę mejlem wszystkim zainteresowanym.

Kili
Kili

Robert Gondek

Podróżnik i fotograf. Odwiedził 17 afrykańskich krajów. Prowadzi projekt „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, mający na celu zdobycie najwyższych szczytów każdego afrykańskiego kraju. Zdobywca najwyższych szczytów Tanzanii, Kenii, Ugandy, Rwandy, Burundi, Zambii, Malawi, Namibii, Botswany, Etiopii, Maroka oraz Wysp Św. Tomasza i Książęcej. Organizuje wyprawy na kontynent afrykański. Uczy się języka suahili.

Autor ponad 100 pokazów i prezentacji z wypraw do Afryki dla różnych grup wiekowych w przedszkolach, szkołach, domach kultury, na uniwersytetach III wieku oraz na największych festiwalach podróżniczych w całej Polsce. Nagradzany za pokazy przez organizatorów i publiczność  podczas festiwali podróżniczych w Poznaniu, Środzie Wielkopolskiej i Łodzi. Autor publikacji w magazynach: All Inclusive, Podróże, Poznaj Świat, NPM magazyn turystyki górskiej, Witaj w podróży. Organizuje wystawy fotograficzne. Nominowany do nagród w konkursach fotograficznych, między innymi w VI edycji WKF National Geographic oraz FotoGlob podczas XVII i XVIII edycji Kolosów w Gdyni.

Kilimandżaro - widok z Mount Meru
Kilimandżaro – widok z Mount Meru

Szczegóły wyprawy

Szczegóły wyprawy organizowanej wspólnie z jedną z tanzańskich agencji trekkingowych, program, harmonogram i ceny – prześlę mejlem wszystkim zainteresowanym. Zdjęcia z wcześniejszych podróży do Tanzanii można znaleźć na stronie Szczyty Afryki.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.