Zakończenie podróży do Kenii i Ugandy

Zakończenie podróży do Kenii i Ugandy

Zakończenie podróży do Kenii i Ugandy

Czuję, że zakończenie podróży do Kenii i Ugandy zbliża się nieuchronnie. Najlepszy moment na podsumowanie wyprawy znajduje się podczas lotu do Polski. Wciąż jeszcze jestem myślami w Afryce, ale jednocześnie nie mogę doczekać się powrotu. Udało mi się zorganizować jeden z najciekawszych wyjazdów do Afryki. Wędrowałem na drugi i trzeci w kolejności najwyższy szczyt Afryki. Wszystko poszło zgodnie z planem. Dzięki temu wędrówki na trzy najwyższe góry Afryki są już za mną (Tanzania, Kenia i Uganda). Polecone przez znajomych firmy wywiązały się ze swoich zadań perfekcyjnie. Chwilami było ciężko, szczególnie na Ruwenzori. Przechodziły mi przez głowę myśli, po co się pchałem na kolejną górę. Niepotrzebnie. Najważniejsze, że wszedłem na szczyt i bezpiecznie z niego zszedłem. Teraz pozostaną mi już w głowie cudowne widoki i poczucie niesamowitej ulgi i szczęścia, że to zrobiłem.

Emocjonalnie i fizycznie czuję się bardzo wypoczęty i spełniony. Poznałem fantastyczny nowy afrykański kraj – Ugandę, której trochę się obawiałem. Moje obawy okazały się zupełnie bezzasadne. Spotkani ludzie w zdecydowanej większości okazali się bardzo pozytywnie nastawieni, pomocni i uczciwi. Krajobrazy jak w Afryce – niesamowite.

Po podróży do Kenii i Ugandy

Czas na kolejne wyzwania, nowe afrykańskie kraje, następne góry. Smutno się wraca z ukochanej Afryki. Myśl, że wkrótce pojawi się okazja kolejnego wyjazdu i poznania kolejnych państw powoduje, że chce się czekać i do tego dążyć. Może to będzie Burundi, a może Rwanda. Myślę o Etiopii i o powrocie do Namibii i Botswany.

Miło jest wiedzieć, że ktoś na mnie czeka. To powoduje, że chce się wyjeżdżać po to żeby tęsknić i cieszyć się z powrotu, a wracając z tak długiego wyjazdu mieć łzy w oczach. Ścisk spowodowany narastającymi emocjami narasta w gardle. Afryko, wrócę już niedługo! Aby znów chłonąć tą atmosferę, której nie ma gdzie indziej na świecie.

Informacje praktyczne i wskazówki przed podróżą do Ugandy i Kenii

Przed podróżą do Ugandy i Kenii warto zerknąć na kilka wskazówek ułatwiających planowanie podróży do Afryki. Sprawdź, jak zaplanować podróż do Afryki, gdzie znaleźć tanie bilety oraz co spakować. Możesz również sprawdzić, jakie są koszty organizacji safari w Kenii. A jeśli szukasz kontaktu do sprawdzonego biura, które zajmuje się organizacją safari albo trekkingu w Kenii lub Ugandzie, napisz po prostu do mnie – postaram się pomóc.

Ebook Poradnik przed podróżą do Tanzanii i Kenii - poziome informacje

Zdjęcia i wspomnienia z podróży do Ugandy i Kenii

W galerii znajdziecie zdjęcia z podróży do Ugandy i zdjęcia z podróży do Kenii. Wszystkie odcinki relacji z podróży można przeczytać na blogu z podróży do Ugandy i Kenii.

Album fotograficzny ze zdjęciami z Ugandy i Kenii

Polecam też album fotograficzny „W drodze na najwyższe szczyty Afryki” (jestem jego autorem!) ze zdjęciami z Ugandy i z Kenii. Oprócz zdjęć znajdziesz w nim również opowieści z podróży po Afryce oraz wspomnienia i ciekawostki z górskich wędrówek po Afryce. Oczywiście są w nim obszerne fragmenty poświęcone górom w Kenii i Ugandzie. Polecam!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.