Gdzie kupić tanie bilety do Afryki

Gdzie kupić tanie bilety do Afryki?

Gdzie kupić tanie bilety do Afryki?

Gdzie kupić tanie bilety lotnicze do Afryki? Koszt biletów lotniczych stanowi zwykle sporą część budżetu podróży do Afryki. Bilety w promocjach na najpopularniejszych trasach w tradycyjnych liniach lotniczych kosztują (wszystkie wartości, które podaję odnoszą się do połączeń z wylotem i powrotem do Polski) około 2 000 zł. Na tych mniej uczęszczanych kierunkach promocyjne ceny zwykle przekraczają 3 000 zł. Bilety kupowane bez promocji albo w ostatniej chwili kosztują zdecydowanie więcej. O biletach w klasie pierwszej i business nie wspominam. Ich ceny są kilkukrotnie wyższe niż bilety w klasie ekonomicznej, do której będę się odnosił. Gdzie zatem szukać tanich biletów lotniczych do Afryki?

Ebook Poradnik przed podróżą do Tanzanii i Kenii - poziome informacje

Jeśli po lekturze tego wpisu poczujesz niedosyt informacji dotyczących planowania podróży na do Afryki – polecam „Poradnik przed podróżą do Afryki” – świetny, kompletny i aktualny Ebook, w którym znajdziesz absolutnie wszystkie informacje, które Przydadzą Ci się podczas przygotowań do podróży po Afryce.

Jak szukać biletów do Afryki

Jest kilka rozwiązań. To, z którego najlepiej skorzystać uwarunkowane jest kierunkiem podróży. Planując lot do Maroka, na Wyspy Zielonego Przylądka albo na Mauritius najlepiej poszukać połączenia czarterowego oferowanego przez biura podróży. Wybierając się do Namibii warto poczekać na promocję biletów lotniczych, takich linii jak Qatar Airways, czy Condor. Lecąc do Tanzanii można skorzystać z czarterów na Zanzibar albo z częstych promocji Qatar Airways, KLM, czy Turkish Airlines. Dobre ceny biletów lotniczych do RPA, Etiopii i Kenii zdarzają się bardzo często. Myśląc o krajach francuskojęzycznych w Afryce warto uważać na oferty linii: Air France, czy Brussel Airlines.

Dobrym rozwiązaniem jest też regularne śledzenie nowości w siatkach połączeń różnych linii lotniczych. Turkish Airlines, Ethiopian Airlines i Qatar Airways mają bogatą siatkę połączeń afrykańskich i wciąż ją rozwijają. Gdy pojawia się nowy kierunek w ich ofercie bardzo często można kupić tańsze bilety. Ważne, aby ceny biletów obserwować regularnie i mniej więcej wiedzieć kiedy, które linie organizują promocje, kiedy pojawiają się nowe oferty połączeń czarterowych i kiedy ich ceny drastycznie spadają. Takie obserwację naprawdę można poczynić.

Bilety lotnicze do Afryki
Samolot trumna w Ghanie

Tanie bilety na loty czarterowe do Afryki

Być może pewnym zaskoczeniem może być dla Ciebie informacja, że na pokładzie czarterowych linii lotniczych można polecieć naprawdę daleko. Linie te latają między innymi do Tanzanii, Kenii, Gambii, Maroka, Tunezji, Egiptu oraz na Madagaskar, Mauritius i Wyspy Zielonego Przylądka. Warto obserwować te opcje, ponieważ loty czarterowe to okazja na najtańsze bilety do Afryki. Osobiście korzystałem z takiej możliwości dwukrotnie, kupując bilety na Mauritius (2 000 zł) i do Maroka (400 zł).

Tanie bilety na czarterowe loty do Afryki można znaleźć na stronach internetowych biur podróży: Rainbow, Itaka, TUI. Jeśli szukasz najtańszej opcji, trzeba być elastycznym. Warto czekać do ostatniej chwili. Zdarza się, że w dniu wylotu bilety do Maroka kosztują nawet 100 zł, a do Kenii około 1 000 zł. Bilety na loty czarterowe warto też kupować od razu po pojawieniu się w ofercie biur. Wtedy można znaleźć na przykład bilety na Wyspy Zielonego Przylądka za 350 zł albo na Madagaskar za 1500 zł.

Zaletą lotów czarterowych w porównaniu z tanimi liniami lotniczymi jest bagaż nadawany, którego przewóz jest wliczony w cenę biletu. O tym wiele osób zapomina.

Bilety czarterowe Itaka
Bilety na loty czarterowe na stronie Itaki

Tanie bilety do Afryki w tradycyjnych liniach lotniczych

Polska nie posiada żadnego bezpośredniego połączenia lotniczego z Afryką (z wyjątkiem lotów do Kairu w Egipcie) obsługiwanego przez tradycyjne linie lotnicze. Większość linii oferuje połączenia z przesiadkami. Zwykle jest jedna lub dwie w zależności od kierunku i przewoźnika. Najwięcej połączeń do Afryki można znaleźć w ofercie Ethiopian Airlines, Turkish Airlines, Qatar Airways, KLM, Lufhansie, Air France, TAP Portugal, Emirates, British Airways i Brussel Airlines. Tradycyjnymi liniami lotniczymi dostaniemy się do wszystkich państw w Afryce. Czasem jednak, do tych najmniej uczęszczanych destynacji koszt biletu może przekraczać nawet 5 000 zł.

Kilka przykładów niskich cen, które były dostępne w okresie ostatnich kilku lat:

 • RPA – około 1 900 zł,
 • Tanzania – około 1 800 zł,
 • Uganda – około 2 000 zł,
 • Etiopia – poniżej 1 800 zł,
 • Angola – poniżej 2 600 zł,
 • Kamerun – poniżej 1 900 zł,
 • Namibia – około 1 500 zł.

W przypadku linii TAP Portugal ceny wyglądają często konkurencyjnie w porównaniu z innymi przewoźnikami, ale zwykle należy doliczyć do nich opłaty za przewóz nadawanego bagażu. Warto o tym wiedzieć.

Bilety do Afryki
Mapa świata na ścianie budynku w Ghanie

Promocje biletów lotniczych do Afryki

Do najbardziej znanych okresowych promocji na bilety lotnicze należą między innymi: OH LA LA linii Air France, Dream Deals linii KLM, czy częste promocje linii Qatar Airways. W styczniu 2019 roku w ramach tych promocji można było znaleźć bilety do Johannesbura w RPA za 2 162 zł, Entebbe w Ugandzie za 2 422 zł, Nairobi w Kenii za 2 122 zł, czy do Windhoeku w Namibii za 2 643 zł.

Tanie linie lotnicze

Oferta tanich linii lotniczych jest dość uboga jeśli chodzi o Afrykę. Ogranicza się praktycznie tylko do połączeń z Marokiem (Ryanair i Wizzair). Nie biorę pod uwagę lotów składanych realizowanych przez tanie linie z przesiadkami w innych państwach. Trzeba jednak pamiętać, że tanie linie lotnicze mają wiele opłat dodatkowych, przede wszystkim związanych z bagażem, który chcemy zabrać i sposobami płatności. To trzeba brać pod uwagę, gdy porównujemy ceny i planujemy na przykład wyjazd fotograficzny z dużą ilością sprzętu foto. Po doliczeniu opłaty bagażowej bilety już nie będą takie tanie.

Tanie bilety lotnicze do Afryki z Niemiec i Czech

Szukając tanich biletów do Afryki warto rozważyć połączenia realizowane z Niemiec (najczęściej Berlin) lub z Czech (najczęściej Praga). Zdarza się, że ceny takich biletów są o kilkaset złotych niższe niż analogiczne połączenia z Polski. Doliczając nawet koszt dojazdu na lotnisko poza Polską takie rozwiązanie może okazać się korzystniejsze, szczególnie, gdy podróżujesz w grupie.

Tanie bilety do Afryki
Mapa świata na ścianie budynku na Galapagos

Specjalistyczne portale lotnicze

Oprócz ogólnej wiedzy na temat połączeń lotniczych nie można zapominać o doskonałych źródłach informacji o promocjach biletów lotniczych, którymi są specjalistyczne portale. Bardzo często pasjonaci w tej branży dużo szybciej niż my znajdują nową promocję i dzielą się swoją wiedzą na forum. Redaktorzy serwisów umieszczają takie newsy na głównych stronach. Przydatne jest obserwowanie serwisów: Fly4free.pl, Loter.pl, WakacyjniPiraci.plFlipo.pl i Lastminuter.

Wyszukiwarki tanich biletów lotniczych

Podczas poszukiwania biletów przydaje się również korzystanie z wyszukiwarek połączeń, takich jak Skyscanner, Flipo.pl, Kayak, czy Momondo. Oprócz wersji polskich, przydatne jest również korzystanie z wersji udostępnionych w innych krajach (np.: Norwegia, Dania, Szwecja i inne), ponieważ ze względu na różnice kursowe w kursach walut pojawiają się różnice w cenach wynoszące nawet kilkaset złotych. Takim przykładem serwisu pokazującego różne ceny w zależności od wersji wyszukiwarki jest Skyscanner. Warto korzystać z wielu tego typu rozwiązań również dlatego, że nie wszystkie wyszukiwarki znajdują połączenia wszystkich linii lotniczych, które nas interesują.

Poradnik przed podróżą do Afryki – Ebook

Jeśli myślisz o podróży do Afryki i przydały Ci się informacje z tego wpisu dotyczące biletów lotniczych, mam dla Ciebie jeszcze więcej przydatnych wskazówek i porad, z których możesz skorzystać podczas planowania swojej afrykańskiej podróży. Korzystając z wielu własnych doświadczeń przygotowałem dla Ciebie „Poradnik przed podróżą do Afryki – Tanzania, Kenia” w postaci czytelnego Ebooka w czterech najpopularniejszych elektronicznych formatach do pobrania: pdf, mobi, epub oraz pdf na komórkę.
Znajdziesz w nim przejrzysty komplet materiałów niezbędnych do zaplanowania podróży po Afryce, a w szczególności po Tanzanii i Kenii.

Ebook Poradnik przed podróżą do Tanzanii i Kenii - poziome informacje

Dowiesz się, jak się przygotować, na co zwrócić uwagę przed podróżą, gdzie szukać tanich biletów lotniczych, jak uzyskać wizę, co ze szczepieniami, co zabrać w podróż do Afryki: na trekking, safari i plażowanie. Dowiesz się też, dlaczego podróżowanie po Afryce wcale nie jest tanie. Przekonasz się, co tak naprawdę składa się na wysoką cenę trekkingu na Kilimandżaro i Mount Kenya. Znajdziesz też odpowiedź na pytanie, dlaczego safari w Kenii lub Tanzanii jest drogie i w jaki sposób obniżyć nieco jego cenę. Znajdziesz tu również szczegółowe informacje na temat realnego kosztu trekkingów na Kilimandżaro, Mount Meru, Ol Doinyo Lengai i Mount Kenya. Dowiesz się też, jak ograniczyć koszty górskich wędrówek w Afryce. Poznasz proste sposoby na obniżenie ceny safari w Kenii i Tanzanii. Dowiesz się o wiele wiele więcej!

To jedyny, aktualny i kompletny tego typu praktyczny poradnik podróżniczy, który ułatwia przygotowania i planowanie wyjazdów na Czarny Ląd. Znajdziesz go tu: w moim sklepie Szczyty Afryki. Naprawdę polecam!

Album fotograficzny ze zdjęciami z Afryki

Polecam też album fotograficzny „W drodze na najwyższe szczyty Afryki” (jestem jego autorem!) ze zdjęciami przyrody, zwierząt, ptaków i gór z różnych państw Afryki. Znajdziesz w nim również sporo informacji praktycznych, wspomnienia i ciekawostki na temat wędrówek po afrykańskich górach, safari i podróżowaniu po Afryce. Oczywiście są w nim też obszerne fragmenty poświęcone górom i podróżom po Tanzanii, Kenii, Ugandzie, Rwandzie i wielu innych miejscach w Afryce.

Album W drodze na najwyższe szczyty Afryki z pięknymi zdjęciami z Afryki

Kontakty w Tanzanii i Kenii

Jesteś zainteresowany kontaktem do tanzańskich biur podróży, z których usług korzystałem podczas moich podróży po Afryce? Zapytaj w komentarzu pod postem lub napisz do mnie wiadomość mejlową (robert.gondek@szczytyafryki.pl). Z przyjemnością pomogę w Twojej podróży i przekażę Ci te informacje.

Pozostałe informacje praktyczne przed podróżą do Afryki

6 komentarzy

 1. Ciężko jest ogólnie. Jakimś rozwiązaniem jest wykupienie taniego wypoczynku, np w Rainbow, spanie w hotelu, wypożyczenie samochodu i objeżdżanie kraju na własną rękę powrotami. Ale to działa głównie w Afryce Północnej, gdzie te wyjazdy są najtańsze.

  1. Tak, na stronach biur podróży warto też rozglądać się za całymi pakietami (nie tylko biletami czarterowymi), bo zdarzają się bardzo tanie oferty last minute w Egipcie, Tunezji, Gambii, Maroku, Kenii, czy na Zanzibarze. I masz rację, że raczej sprawdzi się taka opcja w Afryce Północnej. Chociaż na przykład w Gambii, czy w Kenii można skorzystać z jedno – dwudniowych zorganizowanych wycieczek na miejscu – to też może być dość tania opcja.

 2. Ze swej strony polecam jakdolece.pl – portal wyszukuje okazyjne oferty wakacyjne 24h na dobę przez co najlepsze oferty trafiają na stronę główną w czasie rzeczywistym. 😉

 3. Dokładnie, w Egipcie, Tunezji i innych tego typu krajach co roku można znaleźć dużo tanich ofert podróży last minute. Gorzej już z egzotyką, bo tutaj rzadziej coś wpada.

  1. No niestety to prawda. Mniej popularne kierunki rzadziej się pojawiają, ale czasem się zdarzy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.