Karaiby - Dominika, Gwadelupa

Karaiby – Dominika, Gwadelupa – informacje praktyczne

Karaiby – Dominika, Gwadelupa – informacje praktyczne

Karaiby – Dominika, Gwadelupa. We wrześniu 2015 roku po raz pierwszy odwiedziłem Karaiby. Na mapie moich podróży pojawiły się dwa nowe miejsca. Przepiękne miejsca, w których spędziłem zaledwie 7 dni. Zobaczyłem piękną przyrodę, wodospady, kolibry, delfiny, żółwie i tropikalne ryby. Góry, obłędne piaszczyste plaże, jak z pocztówek i spokojną klimatyczną stolicę Dominiki – Roseau.

Na Karaibach
Na Karaibach

Karaiby – Dominika, Gwadelupa. Ile kosztuje podróż na Karaiby?

Ciekawi jesteście, ile kosztuje podróż na Karaiby? Przedstawiam Wam więc garść cen z Dominiki i Gwadelupy. Informacje te powstały na podstawie moich oświadczeń z podróży z września 2015 roku.

Ceny na Dominice

Wypożyczenie samochodu z kierowcą na cały dzień (The Island Fun Tours) to koszt 20 euro od osoby (40 euro za samochód), a wypożyczenie sprzętu do snorkellingu (w barze) 30 dolarów karaibskich. Piracka płyta CD kosztuje 10 dolarów karaibskich, a obiad u Chińczyka w Roseau od 10 dolarów karaibskich. Obiad na piętrze (ryba + ryż) w Roseau kosztuje 18 dolarów karaibskich. T-shirty od 25 dolarów karaibskich, a punch (1 litr) od 20 dolarów karaibskich. Bird watching (The Island Fun Tours) to koszt 30 euro od osoby. Śniadanie w Natty Tropical Valley kosztowało 9 USD.

Nocleg w Natty Tropical Valley to koszt 53 USD za 2 osoby za noc, a nocleg w Guesthousie w Roseau 55 USD/pokój ze śniadaniem. Trekking do Wrzącego Jeziora (The Island Fun Tours) kosztuje 50 euro od osoby, a karta wejściowa do parków narodowych (ważna 1 tydzień) 12 USD. Transport z Natty Tropical Valley do Titou George: 15 USD. Obiad w Natty Tropical Valley14 USD. Cztery marakuje na bazarze kosztują 2 dolary karaibskie, a woda w 1,5 litrowych butelkach około 2 dolary karaibskie. Coca cola to koszt od 3 dolarów karaibskich za 0,5 l, a woda 1,5 l trzy dolary karaibskie. Krówki kokosowe, czyli miejscowe asucarinhokosztują od 1,19 do 2,5 dolara karaibskiego. Opłata wyjazdowa z Dominiki kosztuje 59 dolarów karaibskich.

Zdjęcia z Dominiki
Jaszczurka z Dominiki

Ceny na Gwadelupie

Bilet lotniczy (Air France) na trasie Warszawa – Gwadelupa – Warszawa kosztował 1980 zł. Prom z Gwadelupy na Dominikę (http://www.express-des-iles.com ) to koszt 532 zł (119 euro), a nocleg w Deshaies: 50 euro za pokój. Nocleg w okolicy Sainte – Anne kosztował 60 euro za pokój.

Wypożyczenie samochodu na Gwadelupie (Renault Twingo w Enterprise na lotnisku): 100 euro za 4 dni, wypożyczenie samochodu na Gwadelupie (Kia Picanto w Hertz w Le Gosier): 54 euro za 6 godzin (drogo, bo trzeba dopłacić 30 euro za oddanie samochodu na lotnisku), paliwo na Gwadelupie: 1,5 euro za 1 litr, obiad: od 10 euro wzwyż (ryba + frytki).

Nocleg w Le Karaibes Hotel w Le Gosier: 60 euro za pokój, taksówka z portu w Pointe – A – Pitre  do Le Gosier: 15 euro, bagietka: 1,2 euro, rum/punch: od 10 euro za 1 litr, dżem: 3 euro, t-shirt: 13 euro, puszka coca-coli: 1,2 euro, sorbet kokosowy na plaży (zależy od wielkości pudełka): od 2 euro.

Wejście do zoo (Parc des Mamelles: www.zoodeguadeloupe.com ): 14 euro, whale watching (Association Evasion Tropicale: http://www.evasiontropicale.org/ ): 60 euro/osoba, snorkelling w rezerwacie Cousteau (Les Heures Saines: http://www.heures-saines.gp/ ): 15 euro (z wypożyczeniem sprzętu), wypożyczenie sprzętu do snorkellingu w okolicy rezerwatu Cousteau: 5 euro.

Zdjęcia z Gwadelupy
Plaże na Gwadelupie

Relacja i zdjęcia z Dominiki i Gwadelupy

Galeria zdjęć z Dominiki do obejrzenia tu: Zdjęcia z Dominiki, a galeria zdjęć z Gwadelupy do obejrzenia tu: Zdjęcia z Gwadelupy.

Tu znajdziecie relację z podróży na Karaiby.

2 komentarze

  1. Karaiby są niesamowite. Właśnie wróciłam z dwumiesięcznej podróży po Gwadelupie i Martynice. Już tęsknię! Faktycznie było drogo, właśnie przygotowuję raport finansowy, ile łącznie wydaliśmy przez te dwa miesiące mieszkania tam, żeby go opublikować w sieci. Ale i tak było warto! Żałuję, że nie udało mi się wyskoczyć również na Dominikę, z racji mojego imienia. 😉 Ale marzy mi się jeszcze kiedyś tam wrócić i pozwiedzać również inne wyspy. Pozdrawiam!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.