Wyprawa na najwyższy szczyt Ugandy - Ruwenzori

Planowanie wyprawy na najwyższe szczyty Kenii i Ugandy

Postanowiłem spróbować wejść na najwyższe szczyty w każdym afrykańskim kraju. Tym razem celem jest wejście na trzeci najwyższy wierzchołek Mount Kenya – Point Lenana (4985 m n.p.m.) oraz najwyższy wierzchołek Gór Księżycowych w Ugandzie, czyli Szczyt Małgorzaty (5 109 m n.p.m.). Obie góry to pięciotysięczniki. Pomyślałem, że skoro Kilimandżaro (najwyższy szczyty Afryki) już mam za sobą, to czemu miałbym nie zdobyć kolejnych. Tak właśnie zaczęło się planowanie wyprawy do Kenii i Ugandy.

Najładniejsze zdjęcia roku 2020 na blogu Szczyty Afryki

Najładniejsze zdjęcia 2020 roku

Zestawienie najładniejszych zdjęć 2020 roku. Top 20 zdjęć 2020 roku to kolekcja dwudziestu najładniejszych zdjęć, które wykonałem w tym roku. Znajdziecie w niej najciekawsze zdjęcia z Islandii, a także fotografie wykonane na Mazurach, na Podlasiu, w Małopolsce, w Warszawie oraz pod Warszawą, gdzie przez kilka miesięcy fotografowałem budzącą się do życia wiosnę w pobliskim lesie.

Powrót z podróży do Afryki

Powrót z Afryki do Polski

Powrót z Afryki do Polski zajął nam wiele godzin. Po niemal dziesięciu godzinach lotu z Johannesburga do Paryża mieliśmy dość. Kapryśna pogoda w stolicy Francji nie rozpieszczała. Urządziliśmy sobie intensywny marsz przez miasto. Byliśmy przy katedrze Notre-Dame, obok Luwru i na Polach Elizejskich. Widzieliśmy Łuk Triumfalny i wieżę Eiffla. Miasto w porze kwitnących kasztanowców wyglądało zachwycająco.

Najlepsze prezenty dla miłośnika Afryki - prezentownik 2020

Najlepsze prezenty dla miłośnika Afryki

Najlepsze prezenty dla miłośnika Afryki. Jeśli szukasz naprawdę oryginalnego prezentu związanego z podróżami to zestawienie jest dla Ciebie. Propozycja sześciu najbardziej interesujących oryginalnych prezentów związanych z Afryką to zestawienie, w którym każdy pasjonat kontynentu afrykańskiego, ale nie tylko on, znajdzie coś dla siebie i dla swoich bliskich. Co dokładnie umieściłem wśród tych najlepszych proponowanych prezentów? Oto sześć propozycji z bloga Szczyty Afryki.

Planowanie podróży na Zanzibar

Planowanie podróży na Zanzibar

Planujesz podróż na Zanzibar? Szukasz pomysłów na ciekawe spędzenie czasu na rajskiej afrykańskiej wyspie? Chcesz się dowiedzieć, ile kosztuje podróż na Zanzibar? Gdzie kupić bilety do Afryki? Nie wiesz, co można robić na Zanzibarze? Ciekawi Cię, czy na Zanzibarze jest co zwiedzać? Dobrze trafiłeś. Chciałbym Ci w tym pomóc i pokazać, jak zacząć planowanie podróży na Zanzibar.