Jaki jest koszt trekkingu na Mount Kenya w Kenii

Jaki jest koszt trekkingu na Mount Kenya w Kenii

Jaki jest koszt trekkingu na Mount Kenya w Kenii

Koszt trekkingu na Mount Kenya jest zdecydowanie niższy niż koszt trekkingu na Kilimandżaro, czyli najpopularniejszą górę w Afryce. Planując czterodniowy trekking na wierzchołek Point Lenana (trzeci pod względem wysokości wierzchołek Mount Kenya) trzeba przeznaczyć na jego organizację około 520 – 610 USD od osoby przy czterech osobach w grupie w zależności od rodzaju noclegu. W koszcie zawarte są:

 • opłata za czterodniowy pobyt na terenie Parku Narodowego dla turysty, przewodników, tragarzy i kucharzy,
 • opłata za trzy noclegi turysty, przewodników, tragarzy i kucharzy,
 • wynagrodzenie przewodników, tragarzy i kucharzy,
 • transfer z Nairobi do miejsca, gdzie zaczyna się wędrówka,
 • powrót z miejsca, gdzie kończy się wędrówka to Nairobi,
 • wyżywienie wszystkich uczestników i obsługi trekkingu,
 • woda podczas trekkingu,
 • transfer z lotniska i na lotnisko,
 • wynagrodzenie biura podróży organizującego trekking.

Jeśli po lekturze tego wpisu poczujesz niedosyt informacji dotyczących planowania trekkingu na Mount Kenya – polecam „Poradnik przed podróżą do Afryki” – świetny, kompletny i aktualny Ebook, w którym znajdziesz absolutnie wszystkie informacje, które Przydadzą Ci się podczas przygotowań do trekkingu na Mount Kenya.

Ebook Poradnik przed podróżą do Tanzanii i Kenii - poziome informacje

Koszt trekkingu na Mount Kenya – koszt wspinaczki na Batian

Przy planowaniu wspinaczki na Batian (najwyższy wierzchołek Kenii) należy standardowo uwzględnić przynajmniej dwa dodatkowe dni potrzebne na jego zdobycie (czyli w sumie 6 dni w górach) oraz dodatkowe koszty związane z tymi dniami. Łączny koszt trekkingu z wejściem na Batian wynosi od 780 – 930 USD od osoby w zależności od tego, czy noclegi są w drewnianych chatkach, czy pod namiotami.

Mount Kenya - informacje przed podróżą

Jeśli potrzebujesz przewodnika, który poprowadzi Cię po drodze wspinaczkowej na szczyt musisz doliczyć bardzo wysoki koszt wynajęcia przewodnika wspinaczkowego, który wynosi 250 – 300 USD od osoby. Łącznie zatem koszt wejścia na Batian z „wspinaczkowym” przewodnikiem wyniesie 1 030 – 1 230 USD od osoby w czteroosobowej grupie.

Na koniec zwyczajowo daje się również napiwki wszystkim członkom obsługi – zwykle do 10% łącznej ceny, którą płacisz biuru za organizację trekkingu.

Jak obniżyć koszt trekkingu na Mount Kenya

Aby obniżyć koszty trekkingu można nie korzystać z pośrednictwa żadnego biura podróży i jedynie wynająć certyfikowanego przewodnika (obowiązkowo). W takim wypadku najniższy koszt, którego możesz się spodziewać przy czteroosobowej grupie, czterodniowym trekkingu z wejściem na Point Lenana wyniesie 300 – 400 USD od osoby, a cena zawierać będzie: opłaty za wejście do Parku Narodowego, opłaty za rozbicie namiotu (3 noce), koszt dojazdu i powrotu do Nairobi, transfery lotniskowe od i z Nairobi i wynagrodzenie przewodnika.

Dodatkowo musisz wtedy doliczyć: koszt wyżywienia, a także napiwek dla przewodnika. Pamiętaj też, że całość sprzętu kempingowego i kuchennego organizujesz sam i niesiesz we własnym zakresie. Sam również gotujesz.

Koszt trekkingu na Mount Meru - grupa tragarzy

Mimo wszystko jest to zawsze opcja do poważnego rozważenia, bo nie wszystkie biura podróży wprost o takiej możliwości informują.

Pamiętaj też, że:

 • pobyt na terenie Mount Kenya National Park jest możliwy wyłącznie z wykwalifikowanym i certyfikowanym przewodnikiem,
 • jeśli korzystasz z usług przewodników i tragarzy powinni oni posiadać oficjalne dokumenty potwierdzające uprawnienia, wydane przez Kenya Wildlife Services,
 • tragarze nie mogą nosić większego niż 25 kilogramowego bagażu,
 • na terenie Parku Narodowego obowiązuje zakaz wykorzystywania jednorazowych plastikowych butelek,
Trekking na Mount Kenya w Kenii - koszt

W celu ograniczenia ilości śmieci, w sierpniu 2020 roku przy wejściu na teren Parku wprowadzono obowiązek uzupełniania specjalnego formularza. Wpisuje się w nim wszystkie wnoszone na teren Parku Narodowego przedmioty. Formularz i bagaże powinny być ponownie sprawdzane przy opuszczaniu Parku. Nie jest jednak jasne co się dzieje, jeśli czegoś brakuje.

Poradnik przed podróżą do Afryki – Ebook

Jeśli myślisz o podróży do Afryki i przydały Ci się informacje z tego wpisu dotyczące trekkingu na Mount Kenya, mam dla Ciebie jeszcze więcej przydatnych wskazówek i porad, z których możesz skorzystać podczas planowania swojej afrykańskiej podróży. Korzystając z wielu własnych doświadczeń przygotowałem dla Ciebie „Poradnik przed podróżą do Afryki – Tanzania, Kenia” w postaci czytelnego Ebooka w czterech najpopularniejszych elektronicznych formatach do pobrania: pdf, mobi, epub oraz pdf na komórkę.
Znajdziesz w nim przejrzysty komplet materiałów niezbędnych do zaplanowania podróży po Afryce, a w szczególności po Tanzanii i Kenii.

Ebook Poradnik przed podróżą do Tanzanii i Kenii - poziome informacje

Dowiesz się, jak się przygotować, na co zwrócić uwagę przed podróżą, gdzie szukać tanich biletów lotniczych, jak uzyskać wizę, co ze szczepieniami, co zabrać w podróż do Afryki: na trekking, safari i plażowanie. Dowiesz się też, dlaczego podróżowanie po Afryce wcale nie jest tanie. Przekonasz się, co tak naprawdę składa się na wysoką cenę trekkingu na Kilimandżaro i Mount Kenya. Znajdziesz też odpowiedź na pytanie, dlaczego safari w Kenii lub Tanzanii jest drogie i w jaki sposób obniżyć nieco jego cenę. Znajdziesz tu również szczegółowe informacje na temat realnego kosztu trekkingów na Kilimandżaro, Mount Meru, Ol Doinyo Lengai i Mount Kenya. Dowiesz się też, jak ograniczyć koszty górskich wędrówek w Afryce. Poznasz proste sposoby na obniżenie ceny safari w Kenii i Tanzanii. Dowiesz się o wiele wiele więcej!

To jedyny, aktualny i kompletny tego typu praktyczny poradnik podróżniczy, który ułatwia przygotowania i planowanie wyjazdów na Czarny Ląd. Znajdziesz go tu: w moim sklepie Szczyty Afryki. Naprawdę polecam!

Kontakty w Kenii

Jesteś zainteresowany kontaktem do kenijskich biur podróży, z których usług korzystałem podczas moich trekkingów na Mount Kenya? Zapytaj w komentarzu pod postem lub napisz do mnie wiadomość mejlową (robert.gondek@szczytyafryki.pl). Z przyjemnością pomogę w Twojej podróży i przekażę Ci te informacje.

Album fotograficzny ze zdjęciami z Kenii

Polecam też album fotograficzny „W drodze na najwyższe szczyty Afryki” (jestem jego autorem!) ze zdjęciami przyrody, zwierząt i gór z różnych państw Afryki (również z Kenii). Znajdziesz w nim również sporo informacji praktycznych, wspomnienia i ciekawostki na temat wędrówek po afrykańskich górach, safari i podróżowaniu po Afryce. Oczywiście są w nim też obszerne fragmenty poświęcone górom i podróżowaniu po Kenii.

Album W drodze na najwyższe szczyty Afryki z pięknymi zdjęciami z Afryki

Pozostałe informacje praktyczne przed podróżą do Kenii

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.