Jaki jest koszt trekkingu na Mount Kenya w Kenii

Jaki jest koszt trekkingu na Mount Kenya w Kenii

Jaki jest koszt trekkingu na Mount Kenya w Kenii

Koszt trekkingu na Mount Kenya jest zdecydowanie niższy niż koszt trekkingu na Kilimandżaro, czyli najpopularniejszą górę w Afryce. Planując czterodniowy trekking na wierzchołek Point Lenana (trzeci pod względem wysokości wierzchołek Mount Kenya) trzeba przeznaczyć na jego organizację około 600 – 690 USD od osoby przy czterech osobach w grupie w zależności od rodzaju noclegu. W koszcie zawarte są:

 • opłata za czterodniowy pobyt na terenie Parku Narodowego dla turysty, przewodników, tragarzy i kucharzy,
 • opłata za trzy noclegi turysty, przewodników, tragarzy i kucharzy,
 • wynagrodzenie przewodników, tragarzy i kucharzy,
 • transfer z Nairobi do miejsca, gdzie zaczyna się wędrówka,
 • powrót z miejsca, gdzie kończy się wędrówka to Nairobi,
 • wyżywienie wszystkich uczestników i obsługi trekkingu,
 • woda podczas trekkingu,
 • transfer z lotniska i na lotnisko,
 • wynagrodzenie biura podróży organizującego trekking.

Jeśli po lekturze tego wpisu poczujesz niedosyt informacji dotyczących planowania trekkingu na Mount Kenya – polecam „Poradnik przed podróżą do Afryki” – świetny, kompletny i aktualny Ebook, w którym znajdziesz absolutnie wszystkie informacje, które Przydadzą Ci się podczas przygotowań do trekkingu na Mount Kenya.

Ebook Poradnik przed podróżą do Tanzanii i Kenii - poziome informacje

Koszt trekkingu na Mount Kenya – koszt wspinaczki na Batian

Przy planowaniu wspinaczki na Batian (najwyższy wierzchołek Kenii) należy standardowo uwzględnić przynajmniej dwa dodatkowe dni potrzebne na jego zdobycie (czyli w sumie 6 dni w górach) oraz dodatkowe koszty związane z tymi dniami. Łączny koszt trekkingu z wejściem na Batian wynosi od 890 – 1040 USD od osoby w zależności od tego, czy noclegi są w drewnianych chatkach, czy pod namiotami.

Mount Kenya - informacje przed podróżą

Jeśli potrzebujesz przewodnika, który poprowadzi Cię po drodze wspinaczkowej na szczyt musisz doliczyć bJeśli potrzebujesz przewodnika, który poprowadzi Cię po drodze wspinaczkowej na szczyt, musisz doliczyć bardzo wysoki koszt wynajęcia przewodnika wspinaczkowego, który wynosi 250 – 300 USD od osoby. Łącznie zatem koszt wejścia na Batian ze „wspinaczkowym” przewodnikiem wyniesie 1 140 – 1 340 USD od osoby w czteroosobowej grupie.

Na koniec zwyczajowo daje się również napiwki wszystkim członkom obsługi – zwykle do 10% łącznej ceny, którą płacisz biuru za organizację trekkingu.

Jak obniżyć koszt trekkingu na Mount Kenya

Aby obniżyć koszty trekkingu, można nie korzystać z pośrednictwa żadnego biura podróży i jedynie wynająć certyfikowanego przewodnika (obowiązkowo). W takim wypadku najniższy koszt, którego możesz się spodziewać przy czteroosobowej grupie, czterodniowym trekkingu z wejściem na Point Lenana wyniesie 380 – 480 USD od osoby, a cena zawierać będzie: opłaty za wejście do parku narodowego, opłaty za rozbicie namiotu (3 noce), koszt dojazdu i powrotu do Nairobi, transfery lotniskowe i wynagrodzenie przewodnika.nie przewodnika.

Dodatkowo musisz wtedy doliczyć: koszt wyżywienia, a także napiwek dla przewodnika. Pamiętaj też, że całość sprzętu kempingowego i kuchennego organizujesz sam i niesiesz we własnym zakresie. Sam również gotujesz.

Koszt trekkingu na Mount Meru - grupa tragarzy

Mimo wszystko jest to zawsze opcja do poważnego rozważenia, bo nie wszystkie biura podróży wprost o takiej możliwości informują.

Pamiętaj też, że:

 • pobyt na terenie Mount Kenya National Park jest możliwy wyłącznie z wykwalifikowanym i certyfikowanym przewodnikiem,
 • jeśli korzystasz z usług przewodników i tragarzy powinni oni posiadać oficjalne dokumenty potwierdzające uprawnienia, wydane przez Kenya Wildlife Services,
 • tragarze nie mogą nosić większego niż 25 kilogramowego bagażu,
 • na terenie Parku Narodowego obowiązuje zakaz wykorzystywania jednorazowych plastikowych butelek,
Trekking na Mount Kenya w Kenii - koszt

W celu ograniczenia ilości śmieci, w sierpniu 2020 roku przy wejściu na teren Parku wprowadzono obowiązek uzupełniania specjalnego formularza. Wpisuje się w nim wszystkie wnoszone na teren Parku Narodowego przedmioty. Formularz i bagaże powinny być ponownie sprawdzane przy opuszczaniu Parku. Nie jest jednak jasne co się dzieje, jeśli czegoś brakuje.

Zresztą, jeśli chcesz, poniżej możesz sprawdzić koszt trekkingów na Mount Kenya organizowanych przez wyspecjalizowane agencje trekkingowe. Może zdecydujesz się na skorzystanie z usług jednej z nich. Pamiętaj o targowaniu się!

Poradnik przed podróżą do Afryki – Ebook

Jeśli myślisz o podróży do Afryki i przydały Ci się informacje z tego wpisu dotyczące trekkingu na Mount Kenya, mam dla Ciebie jeszcze więcej przydatnych wskazówek i porad, z których możesz skorzystać podczas planowania swojej afrykańskiej podróży. Korzystając z wielu własnych doświadczeń przygotowałem dla Ciebie „Poradnik przed podróżą do Afryki – Tanzania, Kenia” w postaci czytelnego Ebooka w czterech najpopularniejszych elektronicznych formatach do pobrania: pdf, mobi, epub oraz pdf na komórkę.
Znajdziesz w nim przejrzysty komplet materiałów niezbędnych do zaplanowania podróży po Afryce, a w szczególności po Tanzanii i Kenii.

Ebook Poradnik przed podróżą do Tanzanii i Kenii - poziome informacje

Dowiesz się, jak się przygotować, na co zwrócić uwagę przed podróżą, gdzie szukać tanich biletów lotniczych, jak uzyskać wizę, co ze szczepieniami, co zabrać w podróż do Afryki: na trekking, safari i plażowanie. Dowiesz się też, dlaczego podróżowanie po Afryce wcale nie jest tanie. Przekonasz się, co tak naprawdę składa się na wysoką cenę trekkingu na Kilimandżaro i Mount Kenya. Znajdziesz też odpowiedź na pytanie, dlaczego safari w Kenii lub Tanzanii jest drogie i w jaki sposób obniżyć nieco jego cenę. Znajdziesz tu również szczegółowe informacje na temat realnego kosztu trekkingów na Kilimandżaro, Mount Meru, Ol Doinyo Lengai i Mount Kenya. Dowiesz się też, jak ograniczyć koszty górskich wędrówek w Afryce. Poznasz proste sposoby na obniżenie ceny safari w Kenii i Tanzanii. Dowiesz się o wiele wiele więcej!

To jedyny, aktualny i kompletny tego typu praktyczny poradnik podróżniczy, który ułatwia przygotowania i planowanie wyjazdów na Czarny Ląd. Znajdziesz go tu: w moim sklepie Szczyty Afryki. Naprawdę polecam!

Kontakty w Kenii

Jesteś zainteresowany kontaktem do kenijskich biur podróży, z których usług korzystałem podczas moich trekkingów na Mount Kenya? Zapytaj w komentarzu pod postem lub napisz do mnie wiadomość mejlową (robert.gondek@szczytyafryki.pl). Z przyjemnością pomogę w Twojej podróży i przekażę Ci te informacje.

Album fotograficzny ze zdjęciami z Kenii

Polecam też album fotograficzny „W drodze na najwyższe szczyty Afryki” (jestem jego autorem!) ze zdjęciami przyrody, zwierząt i gór z różnych państw Afryki (również z Kenii). Znajdziesz w nim również sporo informacji praktycznych, wspomnienia i ciekawostki na temat wędrówek po afrykańskich górach, safari i podróżowaniu po Afryce. Oczywiście są w nim też obszerne fragmenty poświęcone górom i podróżowaniu po Kenii.

Album W drodze na najwyższe szczyty Afryki z pięknymi zdjęciami z Afryki

Pozostałe informacje praktyczne przed podróżą do Kenii

2 komentarze

 1. Witam, czy może Pan polecić z którego biura skorzystać wspinanie na Mt Kenia Batian w wersji z przewodnikiem wspinaczkowym, jedziemy z koleżanką, Pozdrawiam

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.