Kilimandżaro - widok z góry

O Tanzanii na blogu

O Tanzanii na blogu

O Tanzanii na blogu. Tanzania to jeden z najpopularniejszych kierunków dla osób, które chcą zasmakować prawdziwej afrykańskiej przygody i egzotyki. To kraj, od którego wiele osób zaczyna swoją przygodę z prawdziwą Afryką. Odwiedzając ten kraj możemy zdobyć Kilimandżaro – najwyższy szczyt Afryki, odwiedzić wspaniałe parki narodowe pełne dzikich zwierząt, poznać życie Masajów, Buszmenów, Sonjo, Chagga, Kuria i wielu innych plemion, a na koniec odpocząć na przepięknych plażach Zanzibaru delektując się wspaniałymi egzotycznymi owocami. Aby powiedzieć jednak, że się zasmakowało prawdziwej Afryki, prawdziwej Tanzanii nie wystarczy zdobyć Kili, spędzić kilku dni na Safari i poleżeć na plażach Zanzibaru. Warto zagłębić się w nieco mniej komercyjne rejony.

O Tanzanii na blogu
Tanzania – spotkanie po latach

Wypełniam wniosek wizowy. Celnicy robią zdjęcie wjazdowe mojej twarzy. Zostawiam odciski palców. W paszporcie ląduje pieczątka i wiza, a w kasie celników ląduje 50 dolarów. Karibu Tanzania! Joseph czeka na mnie z kartką i napisem „Karibu Kaka Gerber”. Jambo Joseph! Nie widzieliśmy się 1,5 roku od czasu wspólnego wyjazdu do Nepalu.

Czuję się jak w domu. Czerwona afrykańska ziemia. Przyjemne ciepło. Wszędzie kwitnąca na fioletowo dżakaranda. Na powitalną kolację idziemy do pobliskiego baru, a może barów – no gdzieś tam w ciemności po prostu siadamy. Nie wiemy gdzie, bo Joseph znosi jedzenie z różnych stron. Pyszna, słodka trzcina cukrowa do żucia w kawałkach. Pyszne tanzańskie przysmaki. Mięso, sałatki, owoce. A wszystko przy zimnym piwie Kilimandżaro, które smakuje wybornie. Między nogami tupta jeż, a w pełni księżyca, mimo wszystko pod chmurami skrywa się Kilimandżaro. To znowu Afryka!

Kilimanjaro - piwo z Tanzanii
Kilimandżaro – piwo z Tanzanii

Informacje dotyczące Tanzanii i relacje z podroży na blogu

Relacja z podróży do Tanzanii na blogu

Informacje praktyczne przed podróżą do Afryki

Koszt wejścia na Kilimandżaro

Koszt Safari w Tanzanii

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.