Wilanów pokaz zdjęć Roberta Gondka

Spotkania podróżnicze w 2015 roku – podsumowanie

Spotkania podróżnicze w 2015 roku

Rok 2015 był wyjątkowo dla mnie udany jeśli chodzi o spotkania podróżnicze. O moich podróżach opowiadałem dokładnie 34 razy. Dla porównania w roku 2014 wystąpiłem 24 razy, a w 2012 i 2013 po 4 razy.

Festiwale podróżnicze, domy kultury, kino Wisła

Opowiadałem na największych festiwalach w całej Polsce. Byłem na Kolosach w Gdyni, na Włóczykiju w Gryfinie, na Wiatrakach w Raciborzu, na festiwalu Na Szage w Poznaniu, na festiwalu „Pod Górę” w Łaziskach Górnych, na Podróżnikach w Bydgoszczy, na „Śladami Marzeń” w Poznaniu, czy na 17 Południku w Pasterce. Dwukrotnie opowiadałem o podróżach przed publicznością warszawskiego kina Wisła. Oprócz tego można było posłuchać o Afryce i nie tylko w kilkunastu domach kultury w całej Polsce oraz na targach turystycznych. Po raz pierwszy wystąpiłem też przed dzieciakami w jednej z warszawskich szkół. Największym jednak zaskoczeniem było wystąpienie w klubie muzycznym w Gomunicach, który okazał się wyjątkowym miejscem.

Spotkania podróżnicze w 2015 roku
Spotkania podróżnicze w 2015 roku – Kolosy

Widzowie

W zależności od miejsca na pokazach było od kilkunastu do kilkuset widzów. Najliczniejszą publiczność miałem chyba w Poznaniu na spotkaniu w Centrum Kultury Zamek i na gdyńskich Kolosach – ponad 300 widzów. Ale nie ilość jest najważniejsza. Wiele miejsc mnie zaskakuje. Nawet jeśli na sali jest zaledwie kilkunastu widzów – po pokazie okazuje się, że to widzowie bardzo zainteresowani podróżami, zadający dużo ciekawych pytań. Bardzo lubię opowiadać na uniwersytetach III wieku. Starsi ludzie na spotkania przychodzą z chęcią i są chyba najwdzięczniejszą publicznością.

Spotkania podróżnicze w 2015 roku - Kontynenty
Spotkania podróżnicze w 2015 roku – Kontynenty

Nagrody na festiwalach

W 2015 roku moje pokazy zostały aż trzykrotnie docenione i wyróżnione podczas festiwali. Opowiadałem głównie o Gabonie i Wyspach Św. Tomasza i Książęcej. I to właśnie ten pokaz został wyróżniony przez jury podczas Festiwalu Na Szage w Poznaniu, a także podczas Festiwalu „Śladami Marzeń” – również w Poznaniu. Za ten pokaz dostałem też nagrodę publiczności na Festiwalu Na Szage.

Spotkania podróżnicze w 2015 roku - Nagrody na Festiwalu Na Szage
Spotkania podróżnicze w 2015 roku – Nagrody na Festiwalu Na Szage

O czym opowiadam?

W moim obecnym portfolio znajdują się już 4 różne pokazy: „W drodze na najwyższe szczyty Afryki – Tanzania, Kenia, Uganda, Rwanda, Burundi”, „Gabon, Sao Tome – góry, goryle, szympansy, mandryle”, „Zambia i Malawi w drodze na najwyższe szczyty Afryki” i „Ekwador i Galapagos”. A w roku 2016 zamierzam zaprezentować przynajmniej dwa nowe pokazy. Już w lutym chcę opowiedzieć o podróżach do Namibii i Botswanie i zaprezentować po raz pierwszy pokaz pt. „Namibia i Botswana – góry, przyroda, przestrzeń”. Nieco później zamierzam pokazać publicznie po raz pierwszy zdjęcia z Karaibów, a dokładnie z Gwadelupy i Dominiki. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, pod koniec roku chciałbym też opowiedzieć o podróży do Etiopii. Dużo tego, prawda?

Pokaz zdjęć z Namibii i Botswany
Pokaz zdjęć z Namibii i Botswany

Pokazy w 2016 roku

Lubię opowiadać o podróżach, o Afryce, o ciekawych miejscach. Dlatego również w przyszłym roku będzie można się ze mną spotkać w wielu miejscach. Wystąpię na Włóczykiju w Gryfinie, na festiwalu Na Szage, na festiwalu „100 droga” we Wschowie, w podwarszawskich domach kultury oraz w kultowej warszawskiej knajpie podróżniczej „Południk Zero”. Najważniejszym jednak zimowym pokazem w 2016 roku będzie debiut podczas warszawskich spotkań podróżniczych In Mundo w warszawskim kinie Luna. To jedno z miejsc dla mnie kultowych i bardzo się cieszę, że będę miał okazję zaprosić wszystkich na to wydarzenie.

Włóczykij 2016
Włóczykij 2016

Nie tylko pokazy

Od kilku miesięcy po spotkaniach można ode mnie odkupić zdjęcia z miejsc, o których opowiadam. Są to przeważnie zdjęcia w pocztówkowym formacie, które są bardzo fajną pamiątką z pokazu.

Pocztówka z pokazów
Pocztówka z pokazów

Zdjęcia z publicznością

Kilka miesięcy temu wpadłem na pomysł żeby dokumentować moje spotkania i po każdym pokazie robię sobie z publicznością tak zwanego „selfika”. Takich pamiątek mam już kilkanaście.

Wilanów pokaz zdjęć Roberta Gondka
Wilanów pokaz zdjęć Roberta Gondka

Kalendarium pokazów

Gdzie znaleźć informacje o zbliżających się pokazach? Na mojej stronie Szczyty Afryki. Do zobaczenia na spotkaniach!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.