Logo wyprawy do Kamerunu

Najwyższa góra Kamerunu – lecę do Kamerunu!

Lecę do Kamerunu na najwyższą górę Kamerunu

Lecę do Kamerunu na najwyższą górę Kamerunu – mierzący około 4040 m n.p.m. Mount Cameroon. To główny cel wyprawy Kamerun 2016. To dziewiąta wyprawa organizowana przeze mnie w ramach projektu „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, którego celem jest zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju.

Na przełomie października i listopada po raz drugi odwiedzę Afrykę Zachodnią. W Kamerunie moim celem będzie ostatni i najniższy wśród afrykańskich czterotysięczników do zdobycia w ramach projektu.

Lecę do Kamerunu
Lecę do Kamerunu

Co chcę zobaczyć w Kamerunie?

W trakcie kilkutygodniowej wyprawy, oprócz celu górskiego zamierzam fotografować kameruńską przyrodę. W okolicy wulkanu Mount Cameroon podczas tygodniowego trekkingu planuję fotografować endemiczne gatunki ptaków, zamieszkujące zbocza górskie, leśne słonie oraz inne wyjątkowe gatunki zwierząt tego rejonu. Celem wyprawy jest również kilkudniowa wizyta w rezerwacie Dja i pobyt w jednej z pigmejskich wiosek w dżungli. W wyprawie towarzyszyć mi będzie Łukasz Toch i Andrzej Honczar. Start już 28 października 2016.

Relacja z podróży do Kamerunu

Polecam relację z podróży do Kamerunu na blogu i galerię zdjęć z podróży do Kamerunu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.