Najwyższe szczyty afrykańskich państw na mapie

Najwyższe szczyty afrykańskich państw na mapie

Najwyższe szczyty afrykańskich państw na mapie

Zanim pokażę najwyższe szczyty afrykańskich państw na mapie chcę napisać, że moim celem jest zdobycie najwyższych szczytów/miejsc w każdym afrykańskim kraju. Jest ich 56. Wliczając w to państwa i terytoria zależne i niezależne położone wokół kontynentu afrykańskiego będzie ich o 10 więcej. Biorąc pod uwagę tylko kraje położone na kontynencie jest ich „zaledwie” 49. Do tej pory odwiedziłem 20 afrykańskich państw. Organizowałem trekkingi na Kilimandżaro, Mount Kenya, Ruwenzori, Karisimbi, Mount Heha, nienazwany wierzchołek w górach Mafinga i Sapitwa Peak. Starałem się zdobyć Mount Bengoue, Mont Iboundji, Pico de Sao Tome, Konigstein, Otse Hill, Ras Dashen i Jebel Toubkal. Wędrowałem też na Mount Cameroon, Mount Binga, Mount Nyangani, Afadjato i Aduadu. Pozostałe czekają i poczekają zapewne długo, bo wcale mi się nie śpieszy z realizacją mojego celu w najkrótszym możliwym czasie.

Stworzyłem mapę gór, które chcę zdobyć i umieściłem najwyższe szczyty afrykańskich państw na mapie. Możecie na niej zobaczyć, gdzie znajduje się najwyższa góra każdego afrykańskiego kraju i jaką ma wysokość (być może są drobne rozbieżności, ale w większości przypadków odwzorowanie jest dokładne). Najwyższym szczytem jest oczywiście Kilimandżaro (5895 m n.p.m.), zdobyte przeze mnie w 2008 roku. Szczytów mierzących więcej niż 4000 m n.p.m. jest 9, w tym trzy pięciotysięczniki. Wędrówki na wszystkie spośród nich są już za mną. Miejsc, których wysokość nie przekracza 1000 m n.p.m. jest 12. Najniższym „szczytem”, który planuję „zdobyć” jest najwyższy punkt Gambii (około 53 m n.p.m.).

Najwyższe szczyty afrykańskich państw na mapie

Zdjęcia i relacje z podróży

Relacje z podróży w góry Afryki znajdziecie na blogu. Więcej o samym projekcie można znaleźć na stronie: W drodze na najwyższe szczyty Afryki.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.