Najwyższe szczyty afrykańskich państw na mapie

Najwyższe szczyty afrykańskich państw na mapie

Najwyższe szczyty afrykańskich państw na mapie

Zanim pokażę najwyższe szczyty afrykańskich państw na mapie chcę napisać, że moim celem jest zdobycie najwyższych szczytów/miejsc w każdym afrykańskim kraju. Jest ich 56. Wliczając w to państwa i terytoria zależne i niezależne położone wokół kontynentu afrykańskiego będzie ich o 10 więcej.

Biorąc pod uwagę tylko kraje położone na kontynencie jest ich „zaledwie” 49. Do tej pory odwiedziłem 20 afrykańskich państw. Organizowałem trekkingi na Kilimandżaro, Mount Kenya, Ruwenzori, Karisimbi, Mount Heha, nienazwany wierzchołek w górach Mafinga i Sapitwa Peak. Starałem się zdobyć Mount Bengoue, Mont Iboundji, Pico de Sao Tome, Konigstein, Otse Hill, Ras Dashen i Jebel Toubkal. Wędrowałem też na Mount Cameroon, Mount Binga, Mount Nyangani, Afadjato i Aduadu. Pozostałe czekają i poczekają zapewne długo, bo wcale mi się nie śpieszy z realizacją mojego celu w najkrótszym możliwym czasie.

Najwyższe szczyty afrykańskich państw na mapie

Stworzyłem mapę gór, które chcę zdobyć i umieściłem najwyższe szczyty afrykańskich państw na mapie. Możecie na niej zobaczyć, gdzie znajduje się najwyższa góra każdego afrykańskiego kraju i jaką ma wysokość (być może są drobne rozbieżności, ale w większości przypadków odwzorowanie jest dokładne). Najwyższym szczytem jest oczywiście Kilimandżaro (5895 m n.p.m.), zdobyte przeze mnie w 2008 roku. Szczytów mierzących więcej niż 4000 m n.p.m. jest 9, w tym trzy pięciotysięczniki. Wędrówki na wszystkie spośród nich są już za mną. Miejsc, których wysokość nie przekracza 1000 m n.p.m. jest 12. Najniższym „szczytem”, który planuję „zdobyć” jest najwyższy punkt Gambii (około 53 m n.p.m.).

Najwyższe szczyty afrykańskich państw na mapie

Poradnik przed podróżą do Afryki – Ebook

Jeśli myślisz o podróży do Afryki, mam dla Ciebie sporo przydatnych wskazówek i porad, z których możesz skorzystać podczas planowania swojej afrykańskiej podróży. Korzystając z wielu własnych doświadczeń przygotowałem dla Ciebie „Poradnik przed podróżą do Afryki – Tanzania, Kenia” w postaci czytelnego Ebooka w czterech najpopularniejszych elektronicznych formatach do pobrania: pdf, mobi, epub oraz pdf na komórkę.
Znajdziesz w nim przejrzysty komplet materiałów niezbędnych do zaplanowania podróży po Afryce, a w szczególności po Tanzanii i Kenii.

Ebook Poradnik przed podróżą do Tanzanii i Kenii - poziome informacje

Dowiesz się, jak się przygotować, na co zwrócić uwagę przed podróżą, gdzie szukać tanich biletów lotniczych, jak uzyskać wizę, co ze szczepieniami, co zabrać w podróż do Afryki: na trekking, safari i plażowanie. Dowiesz się też, dlaczego podróżowanie po Afryce wcale nie jest tanie. Przekonasz się, co tak naprawdę składa się na wysoką cenę trekkingu na Kilimandżaro i Mount Kenya. Znajdziesz też odpowiedź na pytanie, dlaczego safari w Kenii lub Tanzanii jest drogie i w jaki sposób obniżyć nieco jego cenę. Znajdziesz tu również szczegółowe informacje na temat realnego kosztu trekkingów na Kilimandżaro, Mount Meru, Ol Doinyo Lengai i Mount Kenya. Dowiesz się też, jak ograniczyć koszty górskich wędrówek w Afryce. Poznasz proste sposoby na obniżenie ceny safari w Kenii i Tanzanii. Dowiesz się o wiele wiele więcej!

To jedyny, aktualny i kompletny tego typu praktyczny poradnik podróżniczy, który ułatwia przygotowania i planowanie wyjazdów na Czarny Ląd. Znajdziesz go w moim afrykańskim sklepie Szczyty Afryki. Naprawdę polecam!

Zdjęcia i relacje z podróży

Relacje z podróży w góry Afryki znajdziecie na blogu. Więcej o samym projekcie można znaleźć na stronie: W drodze na najwyższe szczyty Afryki.

Album fotograficzny ze zdjęciami z Afryki

Polecam album fotograficzny „W drodze na najwyższe szczyty Afryki” (jestem jego autorem!) ze zdjęciami z różnych państw Afryki. Znajdziesz w nim również sporo informacji praktycznych, wspomnienia i ciekawostki na temat wędrówek po afrykańskich górach, safari i podróżowaniu po Afryce. Oczywiście są w nim też obszerne fragmenty poświęcone górom i podróżom po Tanzanii, Kenii, Ugandzie, Rwandzie i wielu innych miejscach w Afryce.

Album W drodze na najwyższe szczyty Afryki z pięknymi zdjęciami z Afryki

2 komentarze

  1. cześć
    ja ustaliłeś gdzie leży najwyższy punkt Gambii, bo ja znalazłem w innym miejscu ale ta sama wysokość.

    1. Z najwyższym punktem Gambii jest największy problem. Jest kilka punktów o bardzo podobnej wysokości według różnych źródeł. Obserwuję próby znalezienia tego właściwego miejsca przez inne osoby zajmujące się tą samą tematyką i być może w najbliższym czasie zweryfikuję to miejsce osobiście i umieszczę je na mapie. A do tego czasu ta lokalizację trzeba traktować, jako „kandydat” o „zbliżonej wysokości”.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.