Zaproszenie na premierę pokazu o Etiopii

Premiera pokazu! Etiopia – Góry Semien, kotlina Danakilska w warszawskim kinie Wisła

Premiera pokazu zdjęć z Etiopii: „Etiopia – Góry Semien, kotlina Danakilska” w warszawskim kinie Wisła

W najbliższą niedzielę długo oczekiwana premiera pokazu zdjęć z Etiopii. Cieszę się, bo premiera pokazu po raz kolejny odbędzie się na wielkim kinowym ekranie. Trudno wybrać lepsze miejsce, w którym można opowiadać, pokazywać i oglądać zdjęcia. Będzie mi miło, jeśli znajdziesz chwilę i wpadniesz na pokaz.

Premiera pokazu zdjęć z Etiopii
Premiera pokazu zdjęć z Etiopii

Etiopia – szesnasty afrykański kraj na mojej podróżniczej mapie. To jeden z najbardziej interesujących krajów Afryki. Bogata kultura, zabytki, historia, ludzie. Postawiłem jednak jak zwykle na góry, krajobrazy i przyrodę. Nie zawiodłem się. W trakcie siedmiodniowego trekkingu w górach Semien wędrowałem wśród stad dżelad, orłów i koziorożców na najwyższy etiopski szczyt – Ras Dashen mierzący 4543 m n.p.m. Krajobrazy były kolorowe, niezwykłe, zachwycające. Na koniec dnia powodowały, że zastanawiałem się, czy może być jeszcze piękniej. I następnego dnia okazywało się, że może.

Urwiska, przepaście, skały i szczyty. To wszystko stworzyło jedno z najpiękniejszych miejsc w Afryce. Kolejnym celem była kotlina Danakilska – jedno z najgorętszych i najniżej położonych miejsc na Ziemi. Bulgoczące jezioro rozgrzanej do czerwoności lawy w kraterze wulkanu Erta Ale. Słone jeziora i abstrakcyjnie kolorowe formacje skalne wulkanu Dallol. Ciężko uwierzyć, że to wszystko można zobaczyć w Afryce. W trakcie pokazu nie zabraknie również tradycyjnej etiopskiej indżery, ceremonii parzenia kawy i wielu spotkań z mieszkańcami Etiopii.

Bilety na pokaz

Bilety można rezerwować i kupować na stronie kina Wisła. W sali kinowej jest 118 miejsc, więc uwaga! Na wiosennej premierze pokazu zdjęć z Namibii na sali był komplet widzów, a sporo chętnych odeszło od kasy bez biletu. Warto zarezerwować/kupić bilety wcześniej.

Gdzie i kiedy?

27 listopada 2016, godz.12.30,

Warszawa, Nove Kino Wisła, Pl. Wilsona 1, http://novekino.pl/kina/wisla

Zwiastun pokazu zdjęć z Etiopii

Zapraszam też do przeczytania relacji z podróży do Etiopii na blogu.

Do zobaczenia na pokazie

Robert Gondek

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.