Ibisy białowąse w Parku Narodowym Nakuru w Kenii

Przejazd z Amboseli do Nakuru

Przejazd z Amboseli do Nakuru

Dziś przejazd z Amboseli do Nakuru, więc pewnie nic się nie wydarzy. Przed nami prawie czterysta kilometrów jazdy. Jak dobrze pójdzie droga zajmie około dziewięciu godzin.

Kilimandżaro wyłania się z pośród chmur. Ostatni rzut oka na Dach Afryki z resztką lodowcowej czapy na szczycie. Jedziemy w kierunku Nairobi. Po drodze kilka przystanków i kilka drzemek. I jeszcze panorama Wielkiego Rowu Afrykańskiego. Dojeżdżamy w końcu do bramy wjazdowej przed Parkiem Narodowym Jeziora Nakuru. Jest jeszcze stosunkowo wcześnie, więc w drodze na kemping mamy szansę na kilka dobrych zdjęć. Flamingo Hill Camp znajduje się w samym środku Parku Narodowego. Nie ma z niego wprawdzie widoku na jezioro, ale zza płotu można dostrzec wędrujące zebry i antylopy. Nigdzie już się nie wybieramy. Mamy więc czas na prysznic, piwo, kolację i kilka godzin wolnego od zdjęć.

Ibisy czczone w Parku Narodowym Nakuru w Kenii. Przejazd z Amboseli do Nakuru.
Ibisy czczone w Parku Narodowym Nakuru w Kenii

Zdjęcia i wspomnienia z podróży do Kenii i Tanzanii

W galerii znajdziecie zdjęcia z podróży do Kenii i zdjęcia z podróży do Tanzanii. Wszystkie odcinki relacji z podróży można przeczytać na blogu z podróży do Kenii i Tanzanii.

Informacje praktyczne i wskazówki przed podróżą do Kenii i Tanzanii

Ebook Poradnik przed podróżą do Tanzanii i Kenii - poziome informacje

Przed podróżą do Kenii i Tanzanii warto zerknąć na kilka wskazówek ułatwiających planowanie wyjazdu. Sprawdźcie jak zaplanować podróż do Afryki, gdzie znaleźć tanie bilety, co spakować, ile kosztuje safari w Kenii oraz jaki jest koszt trekkingu na Ol Doinyo Lengai.

Album fotograficzny ze zdjęciami z Kenii i Tanzanii

Jeśli zainteresowała Cię moja relacja z podróży polecam też album fotograficzny „W drodze na najwyższe szczyty Afryki” (jestem jego autorem!) ze zdjęciami z różnych państw Afryki (również z Kenii i Tanzanii). Znajdziesz w nim również sporo informacji praktycznych, wspomnienia i ciekawostki na temat wędrówek po afrykańskich górach, safari i podróżowaniu po Afryce. Oczywiście są w nim też obszerne fragmenty poświęcone górom i podróżowaniu po Kenii i Tanzanii.

2 komentarze

    1. Oczywiście to błąd! To są ibisy białowąse. Przepraszam. Już poprawiam. Pozdrawiam i dziękuję za czujność.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.