Ibisy czczone w Parku Narodowym Nakuru w Kenii

Przejazd z Amboseli do Nakuru

Przejazd z Amboseli do Nakuru

Dziś przejazd z Amboseli do Nakuru, więc pewnie nic się nie wydarzy. Przed nami prawie czterysta kilometrów jazdy. Jak dobrze pójdzie droga zajmie około dziewięciu godzin.

Kilimandżaro wyłania się z pośród chmur. Ostatni rzut oka na Dach Afryki z resztką lodowcowej czapy na szczycie. Jedziemy w kierunku Nairobi. Po drodze kilka przystanków i kilka drzemek. I jeszcze panorama Wielkiego Rowu Afrykańskiego. Dojeżdżamy w końcu do bramy wjazdowej przed Parkiem Narodowym Jeziora Nakuru. Jest jeszcze stosunkowo wcześnie, więc w drodze na kemping mamy szansę na kilka dobrych zdjęć. Flamingo Hill Camp znajduje się w samym środku Parku Narodowego. Nie ma z niego wprawdzie widoku na jezioro, ale zza płotu można dostrzec wędrujące zebry i antylopy. Nigdzie już się nie wybieramy. Mamy więc czas na prysznic, piwo, kolację i kilka godzin wolnego od zdjęć.

Ibisy czczone w Parku Narodowym Nakuru w Kenii. Przejazd z Amboseli do Nakuru.
Ibisy czczone w Parku Narodowym Nakuru w Kenii

Zdjęcia i wspomnienia z podróży do Kenii i Tanzanii

W galerii znajdziecie zdjęcia z podróży do Kenii i zdjęcia z podróży do Tanzanii. Wszystkie odcinki relacji z podróży można przeczytać na blogu z podróży do Kenii i Tanzanii.

Informacje praktyczne i wskazówki przed podróżą do Kenii i Tanzanii

Przed podróżą do Kenii i Tanzanii warto zerknąć na kilka wskazówek ułatwiających planowanie wyjazdu. Sprawdźcie jak zaplanować podróż do Afryki, gdzie znaleźć tanie bilety, co spakować, ile kosztuje safari w Kenii oraz jaki jest koszt trekkingu na Ol Doinyo Lengai.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.