Lodowiec na Kilimandżaro

Wrażenia z podróży do Tanzanii

Wrażenia z podróży do Tanzanii

Afryka po raz piętnasty. Jeszcze kilka lat temu nie pomyślałbym, że tak często będę odwiedzał ten kontynent. A już na pewno nie wyobrażałem sobie, że będę podróżował po Afryce będąc jednocześnie w pracy.

Jakie są moje wrażenia z podróży do Tanzanii? Tanzania wciąż pozostaje jednym z dwóch moich ulubionych krajów. Za różnorodność. Za wspaniałe Kilimandżaro pokryte lodowcem, za Mount Meru ze wspaniałymi wschodami słońca, za piękne parki narodowe z niezliczoną ilością niezwykłych zwierząt, za ludzi, za plaże. Jest ogromnie zadowolony z tego wyjazdu. Po raz pierwszy zabrałem ze sobą ludzi jako pilot wycieczki. I chyba dobrze wyszło. Nie! Na pewno dobrze wyszło! Weszliśmy na dwie góry. Byliśmy na jednym z najlepszych safari. Plażowaliśmy, uprawialiśmy snorkelling, próbowaliśmy prawdziwych tanzańskich przysmaków. Zrobiliśmy wszystko to, co było w programie, a nawet więcej! Mam nadzieję, że sprawdziłem się w tej pracy. Mam nadzieję, że Tanzania spodobała się uczestnikom, i że choć trochę potrafiłem pokazać to, co mnie w Afryce tak urzeka. I mam dobre zdjęcia. Poprawione, inne, lepsze niż te sprzed dziesięciu lat.

Wrażenia z podróży do Tanzanii
Lodowiec na Kilimandżaro

Czy wrócę do Tanzanii? Myślę, że nie raz. Póki co niecierpliwie czekam na lądowanie w zimnej Polsce. W Tanzanii, gdy wylatywaliśmy były 33 stopnie. W Warszawie jest – 10 stopni. To będzie szok. Ale nie to jest głównym powodem mojego zniecierpliwienia. To prawie trzy tygodnie rozłąki z Mateuszem. Minuty dłużą się jak godziny. Nie mogę się doczekać. Strasznie jestem ciekawy naszego spotkania. Bardzo się stęskniłem. Ale go wyściskam. Tylko czy mnie pozna? Trochę się obawiam. Jeszcze tylko kilka chwil …

Lądujemy!

Zdjęcia i relacja z podróży do Tanzanii

Zdjęcia z podróży do Tanzanii

Pozostałe odcinki relacji z podróży do Tanzanii na blogu

Informacje praktyczne i wskazówki przed podróżą do Tanzanii

Jak zaplanować podróż do Afryki

Wskazówki przed podróżą do Tanzanii

Co zabrać do Tanzanii

Koszt Safari w Tanzanii

Koszt wejścia na Kilimandżaro

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.