Zachód słońca – widok z Aruszy

W drodze z Nairobi do Aruszy

W drodze z Nairobi do Aruszy

To była zimna noc. Jestem nieco zaskoczony tym, jak zimno jest w lipcu w Kenii. Podejrzewam, że w Tanzanii też będzie dość zimno. Za oknem jeszcze ciemno, ale Nairobi już nie śpi. Każdy zmierza w swoją stronę. Kierowcy taksówek i autobusów już czekają na pasażerów, a niektóre sklepy zaraz zostaną otwarte. A my zaraz będziemy w drodze z Nairobi do Aruszy.

Po niezbyt dobrym śniadaniu pakujemy się do autobusu, który zawiezie nas do Tanzanii. Zapowiada się dość komfortowa podróż, bo nie wszystkie miejsca są zajęte. Mimo wszystko ruszamy. To nawet dziwne, ale trwa tylko chwilę. Autobus zgarnia resztę pasażerów jeszcze przed opuszczeniem kenijskiej stolicy. Jedyny plus jest taki, że rozkładane po środku stołki nie są zajęte. Ale to też wkrótce się zmieni.

W drodze z Nairobi do Aruszy. Autobusy oczekujące na turystów jadących z Nairobi do Tanzanii
Autobusy oczekujące na turystów jadących z Nairobi do Tanzanii

Po kilku godzinach jesteśmy na granicy. Kenijsko – tanzańskie wielkie przejście graniczne obsługuje bardzo sprawnie podróżnych. Szybko dostajemy w paszportach tanzańskie wizy.

Tanzania po raz piąty

Niestety po drugiej stronie granicy zabieramy dodatkowych pasażerów. Jedziemy w stronę Aruszy. Bezchmurne niebo i niemal pustynny, wietrzny i zakurzony krajobraz dookoła. Jest po prostu brzydko. Dopiero przed Aruszą pojawia się nieco zieleni. Wciąż jednak nie ma oszałamiającego upału. Jest po prostu przyjemnie ciepło.

Zmieniamy środek transportu z autobusu na taksówkę i po paru chwilach jesteśmy w hotelu. Wypiliśmy pierwszą tanzańską coca-colę. Zrobiliśmy pierwsze zdjęcia z dachu hotelu też. Byliśmy na pierwszej przejażdżce po Aruszy w poszukiwaniu punktu sprzedającego karty telefoniczne. Dzisiejszych aktywności wystarczy. Czekamy na dachu hotelu Tourist Inn na zachód słońca, po czym zjadamy obiad popijając butelkę piwa Kilimandżaro. Kończymy nasz pierwszy dzień w Tanzanii.

Zdjęcia i wspomnienia z podróży do Kenii i Tanzanii

W galerii znajdziecie zdjęcia z podróży do Kenii i zdjęcia z podróży do Tanzanii. Wszystkie odcinki relacji z podróży można przeczytać na blogu z podróży do Kenii i Tanzanii.

Informacje praktyczne i wskazówki przed podróżą do Kenii i Tanzanii

Przed podróżą do Kenii i Tanzanii warto zerknąć na kilka wskazówek ułatwiających planowanie wyjazdu. Sprawdźcie jak zaplanować podróż do Afryki, gdzie znaleźć tanie bilety, co spakować, ile kosztuje safari w Kenii oraz jaki jest koszt trekkingu na Ol Doinyo Lengai.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.