Zebry z Namibii

Dzień w Windhoek

Dzień w Windhoek

Noc była przeraźliwie zimna. Spałem owinięty w dwa koce, ubrany w 3 polary i kurtkę przeciwdeszczową z kapturem na głowie. Szczękałem zębami, ale przetrwałem. Miałem nadzieję, że druga noc w tym miejscu nie będzie aż tak zimna. Trzęsąc się z zimna zacząłem dzień w Windhoek.

Miasto sprawiało wrażenie nieco ospałego i spokojnego. Najważniejszą sprawą, którą musieliśmy załatwić była wizyta w wypożyczalni samochodów. Prześcigaliśmy się w domysłach co może się wydarzyć. Czy naprawią nam samochód? Może dadzą nowy? A może zorganizują przelot do Johannesburga?

Naprawili nam samochód. Wymienili feralne części, klocki hamulcowe i jakiś element skrzyni biegów. Przy okazji umyli karoserię i silnik. Samochód wyglądał jak nowy. Z dumą mogliśmy paradować ulicami stolicy Namibii. Snuliśmy się więc po mieście bez większego pośpiechu. Odwiedziliśmy stragany z pamiątkami, na których kupiłem kilka słoni i wyrzeźbiony w gałęzi drzewa pojemnik na strzały w komplecie ze strzałami. Przy głównej ulicy swoje kramy miały też kobiety Himba. Może i nie byłoby w tym widoku nic wyjątkowego gdyby nie to, że siedziały w centrum miasta z obnażonymi piersiami pozując do zdjęć za pieniądze.

Himba w Windhoek
Himba w Windhoek

Wstąpiliśmy też do Bushman Art, czyli ekskluzywnego sklepu z afrykańskimi pamiątkami. Przed wejściem znajdowała się rzeźba dwóch uzbrojonych buszmenów. W sklepie, a w zasadzie w galerii można było kupić przedmioty z niemal każdego zakątka Afryki. Były przerażająco drogie. Miałem ochotę na ogromne zakupy, gdyby nie to, że po prostu nie było mnie na nie stać. Kupiłem jedynie lalkę Himba, strój do tańca z rejonu Kaprivi i małego lwa na prezent. Pozostałą część dnia spędziliśmy relaksując się przy basenie. Woda była bardzo zimna. Po kąpieli konieczna więc stała się rozgrzewka butelką wina Four Cousin i druga wizyta w restauracji Joey’s Beer House. Tym razem spróbowaliśmy mięsa z kilku gatunków antylop, strusia i krokodyla.

Informacje praktyczne i wskazówki przed podróżą do Namibii

Przed podróżą do Namibii i RPA warto zerknąć na kilka wskazówek ułatwiających planowanie wyjazdu. Sprawdźcie informacje praktyczne przed podróżą do Namibii, jak zaplanować podróż do Afryki, gdzie znaleźć tanie bilety oraz co spakować.

Zdjęcia i wspomnienia z podróży do RPA i Namibii

W galerii znajdziecie zdjęcia z podróży do RPA i zdjęcia z podróży do Namibii. Wszystkie odcinki relacji z podróży można przeczytać na blogu z pierwszej podróży do Namibii.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.